Новим керівником Конституційного суду України став Олександр Тупицький, який раніше був заступником голови суду.

Читайте також: Обрано нового голову Ради суддів України

Судді Конституційного Суду України на спеціальному пленарному засіданні у вівторок, 17 вересня, обрали головою Олександра Тупицького.

Про це з посиланням на джерела повідомляє "Інтерфакс-Україна". За даними "Страны", заступником Тупицького обрано Сергія Головатого.

Як змінювався керівний склад КСУ у 2019 році

14 травня 2019 року голову КСУ Станіслава Шевчука відправили у відставку за результатами голосування суддів. 21 травня Шевчук звернувся до Окружного адміністративного суду Києва з позовом про визнання його звільнення незаконним. Наразі рішення у справі немає.

Новим керівником на тому ж засіданні 14 травня обрали Наталю Шапталу. Зауважимо, закон "Про Конституційний Суд України" передбачає, що голову суду обирають на один трирічний термін. Але суддю КСУ призначають на 9 років – без права бути призначеним повторно.

Читайте також: КСУ визнав декомунізацію конституційною

Наталя Шаптала суддею КСУ стала 21 вересня 2010 року. Тож повноваження Шаптали спливають 22 вересня 2019 року.

Що відомо про Олександра Тупицького? 

Народився у січні 1963 року на Черкащині. Суддівську кар'єру розпочав у 1993 році в Донецьку, де й працював до 2010 року, дійшовши до посади голови суду. 

У 2010 – 2013 роках працював суддею у Донецькому, Львівському, Дніпропетровському апеляційних господарських судах, був головою Львівського та Дніпропетровського апеляційних господарських судів.

Суддею Конституційного Суду України його призначив президент-утікач Віктор Янукович у травні 2013 року. 

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook