Симптоми коронавірусу ідентичні з симптоматикою грипу або ГРВІ. Саме тому не можна поставити діагноз, опираючись лише на самопочуття людини. 

Читайте також: Волинянку, яка нещодавно повернулася з Польщі, госпіталізували з підозрою на коронавірус

Оскільки в Україні виявили випадки зараження коронавірусом, то важливо знати, як він проявляється та вміти себе вберегти. Про це пише 24 канал.

Зауважимо, що інкубаційний період китайського коронавірусу може тривати від 2 до 14 днів. В цей період людина не відчуває симптомів та не здогадується про хворобу. 

Симптоми коронавірусу з Китаю. Спершу у людини починається лихоманка, яка потім супроводжується сухим кашлем. У 14% випадках інфекція може привести до пневмонії та проблем з диханням, а у 5% до важкого гострого респіраторного синдрому, ниркової недостатності та інших критичних станів. 

Зазначимо, що Covid-19 не такий смертельний, як інші коронавіруси. Від нового китайського коронавірусу помирає близько 3%, й переважно це люди похилого віку або з хворобами, що викликають імунодефіцитний стан. Діти заражаються доволі рідко.

Коронавірус – симптоми: лихоманка, головний біль, кашель, ускладнене дихання, слабкість.

Новий симптом коронавірусу. Сінгапурські вчені повідомили про ще один специфічний симптом Covid-19. Так, багато хворих скаржилися на підвищену температуру й висип, який свербів. При цьому у них не було звичних для коронавірусу симптомів – нежитю, мокрого кашлю і болю в горлі.

Профілактика nCoV: як вберегтися. ВООЗ радить керуватися стандартними рекомендаціями щодо запобігання поширенню інфекції:

Регулярно мийте руки з милом;

Закривайте ніс та рот, коли чхаєте;

М'ясо, яйця та риба повинні термічно оброблятись;

Читайте також: МОЗ інформуватиме українців про коронавірус через смс-повідомлення

Мийте фрукти та овочі;

Уникайте тісного контакту з будь-ким, хто проявляє симптоми респіраторних захворювань, такі як кашель і чхання;

Уникайте диких тварин та не відвідуйте ферми;

Лікування коронавірусу Covid-2019. Нині немає підтверджених способів лікування китайського коронавірусу. Вся терапія направлена на підтримку хворих і полегшення симптомів. Однак науковці не перестають тестувати різні противірусні препарати, але поки жоден з них не показав значущої ефективності. 

Також в Китаї заявили про готову вакцину проти коронавірусу, але вона ще не може застосовуватись на людях, тому що потрібно провести більше досліджень, щоб підтвердити її безпечність. Очікується, що це станеться на початку літа.

В мережі шириться купа неправдивої інформації про ліки та вакцину. Різні шахраї пропонують купити такі препарати, але вони точно не допоможуть та можуть нашкодити, тому що невідоме походження цих препаратів та їхня безпека.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook