Зазвичай коронавірус у перший тиждень має легкий або середній перебіг. Ускладнення коронавірусу, а саме Цитокіновий шторм, можливий на 9-10 день хвороби. 

Читайте також: Вчені назвали продукти, які блокують коронавірус

Про те, як протікає коронавірус лікар-педіатр з Харкова Андрій Пеньков розповів lb.ua.

"Цитокіновий шторм починається після першого тижня хвороби – госпіталізація найчастіше необхідна саме в цей час. На 9-10 день з’являється задишка, гострий респіраторний дистрес-синдром. Але це не бактеріальні процеси, а гіперреакція імунної системи", – каже лікар.

За його словами, на другий тиждень хвороби наростають імунологічні зміни, у крові зростають показники всіх реактивних маркерів запалення.

Читайте також: Вчені знайшли препарат, що блокує передачу COVID-19 за добу

"Це той момент, коли треба використовувати серйозне лікування, але не антибіотиками. Ковід – це гормонозалежне захворювання, за якого може допомогти своєчасне лікування стероїдами. Є три основні патогенетичні лінії перебігу ковіду – гіперзапалення (цитокіновий шторм), гіперкоагуляція (мікротромбози в усіх органах – особливо в легенях, але є і в серці, і в нирках), і гіпоксія, яка є одним з потужних руйнівних факторів. Це – причини всіх тяжких проявів і, по суті, смерті", – зазначив Андрій Пеньков. 

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook