Український лікар з Харкова Андрій Пеньков розповів, який день під час хвороби коронавірусом є самим небезпечним через виникнення загрози для життя пацієнта.

Читайте також: Локдаун не допоможе: лікар озвучила терміни закінчення пандемії коронавірусу в Україні

Так, на 9-10 день хвороби може виникати цитокіновий шторм, при якому потрібна госпіталізація, пише lb.ua. В цей час у хворого на коронавірус виникають небезпечні процеси, що вимагають лікування стероїдами.

"Цитокіновий шторм починається після першого тижня хвороби - госпіталізація найчастіше необхідна саме в цей час. На 9-10 день з'являється задишка, гострий респіраторний дистрес-синдром. Але це не бактеріальні процеси, а гіперреакція імунної системи", − зазначає Пеньков.

Саме на другому тижні хвороби, за словами лікаря, можуть наростати імунологічні зміни в крові, спостерігається зростання показників всіх реактивних маркерів запалення.

Допоможе в такому випадку вчасно розпочате лікування стероїдними препаратами.

Читайте також: Комаровський розповів, що робити, щоб не захворіти на коронавірус

"Це той момент, коли треба використовувати серйозне лікування, але не антибіотиками. Ковід - це гормонозалежне захворювання, при якому може допомогти своєчасне лікування стероїдами. Є три основні патогенетичні лінії течії ковіда − гіперзапалення (цитокіновий шторм), гіперкоагуляція (мікротромбози у всіх органах, особливо в легенях, але і в серці, і в нирках), і гіпоксія, яка є одним з потужних руйнівних факторів. Це − причини всіх тяжких проявів і, по суті, смерті", − заявив лікар.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook