Люди, які перенесли коронавірус, через 2-3 місяці можуть зіткнутися з новим для себе захворюванням – ураженням підшлункової залози, кишечника, печінки.

Читайте також: Лікар заявив про загрозу чорного грибка в Україні

Про це в інтерв'ю «Фактам» розповів завідувач кафедри внутрішньої медицини №1 Національного медичного університету імені О.О. Богомольця Заслужений лікар України доктор медичних наук професор Вадим Шипулін.

Доктор зазначив, що першими симптомами коронавірусу у деяких людей є блювота або діарея, а не звичне підвищення температури.

«Дійсно, у кожного четвертого-п'ятого з тих, хто заразився коронавірусом, першими симптомами бувають нудота, блювота, діарея, але саме «цікаве» починається після того, як людина начебто одужала. Через два-три місяці вона може зіткнутися з новим для себе захворюванням – ураженням підшлункової залози, кишечника, печінки», – розповів Шипулін.

Читайте також: Стало відомо, коли Україна запровадить COVID-паспорти

Внутрішні органи людини стають мішенями для підступної інфекції, зазначає професор.

«Ці органи – мішені для підступного вірусу. Потрібно звернутися до гастроентеролога, щоб визначити, чи не з'явилося у вас захворювання кишечника: неспецифічний виразковий коліт, або хвороба Крона. Ці важкі хвороби починаються через збій імунітету, коли організм раптом помилково сприймає клітини кишечника як чужорідні. Відомо, що важче переносять COVID-19 ті, хто приймає терапію, гнітючу імунну систему», – резюмував фахівець.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook