Коронавірус не проходить без сліду у тих, хто перехворів. Це стосується важких випадків захворювання, а також безсимптомного перебігу хвороби.
Читайте також: В Україні рекордно зросла кількість тестувань на COVID-19
Таку точку зору висловив медик Пітер Вард виданню The Conversation, пише НР.
За словами медика, COVID-19 викликає в організмі ряд симптомів. Крім загальновідомих на кшталт лихоманки, кашлю, втрати нюху є й інші – наприклад, слабкість, головний біль, біль в животі та діарея. Люди, які страждають серйозними формами захворювання, скаржаться на дуже болючу ломоту в тілі, кашель і задишку. Близько 20% опиняються на лікарняному ліжку.
Пітер Вард повідомив, що у багатьох пацієнтів навіть після одужання стійкі симптоми нікуди не зникають, а зберігаються. Пол Гарнер, фахівець з інфекційних захворювань, що працює в ліверпульській школі тропічної медицини у Великобританії, захворів ще в кінці березня, але симптоми не залишили його.
Читайте також: Вчені з'ясували, що викликає важку форму COVID-19
В блозі, опублікованому Британським медичним журналом, він розповів, що у нього досі: "важка голова, нетравлення шлунка, тинітус (дзенькіт у вухах), поколювання в тілі, задишка, запаморочення і артрит суглобів рук".
Медики досліджували понад 100 осіб в Римі, які хворіли на коронавірус. У результаті з’ясувалося, що 44,1% з них сказали, що їх якість життя погіршилася, вони скаржилися на постійну втому (53,1%), задишку (43,4%), біль у суглобах (27,3%) та біль у грудях (21,7%).
Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook
Коментарі
коментарів немає