Три з п’яти чартерних літаків із офшорів нібито народного депутата від ОПЗЖ Віктора Медведчука перегнали у швейцарське містечко Сент-Галле незадовго до накладення на них санкцій.

Читайте також: "Мені вже осто*бло все": Медведчук розповідав Суркову, як Порошенко запропонував йому зайнятися обміном полоненими та поставкою електроенергії в Крим (відео)

Як повідомляє Bihus.Info, у рішенні РНБО від 2 лютого йдеться про введення санкцій на п’ять офшорних компаній, які, зі свого боку, значаться власниками приватних літаків.

bihus.info

Дві фірми напряму пов’язані з нардепами Медведчуком і Тарасом Козаком, які в різний період користувалися цими бортами.

Третя компанія записана на дружину президента будівельного холдингу "Київміськбуд" Ігоря Кушніра.

Четверта – пов’язана з екснардепом і бізнесменом Віталієм Хомутинніком.

П’ята компанія WHPA AVIA LTD зареєстрована на Віргінських островах. Додаткової інформації про цю фірму журналістам знайти не вдалося, але можна припустити, що вона має стосунок до компанії з дуже схожою назвою – WHPA LIMITED, яка пов’язана з російським бізнесменом Сергієм Судариковим.

Його ЗМІ називають наближеним до очільника "Роснєфті" та давнього друга президента РФ Володимира Путіна Ігоря Сечина. Група компаній "Регіон", яку контролює Сударіков, пов’язують з оточенням самого Медведчука.

Читайте також: Тіньова бізнес-імперія: як Порошенко сприяв Медведчуку в привласненні трубопроводу (відео)

Літаки усіх трьох вищеназваних офшорок у період з 10 по 21 лютого вилетіли в аеропорт поблизу містечка Сент-Галлен у Швейцарії, де, за інформацією журналістів, лишаються досі.

Саме в Сент-Галлені юридично прописана фірма "Інтернешнл Трейдінг Партнерс" – співвласник українського "Прикарпатзахідтрансу", яка по суті і стала причиною накладення санкцій через володіння частиною нафтопродуктопроводу "Самара – Західний напрямок".

bihus.info
Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook