Станом на 1 січня 2019 року заборгованість лучан за спожиті житлово-комунальні послуги становила 99 мільйонів гривень. Про це сьогодні під час оперативної наради розповіла директор ТзОВ "Місцевий обчислювальний центр" у Луцьку Валентина Нестерук, – повідомляє Луцька міська рада.
Читайте також: У Луцьку планують перейменувати вулицю у центрі міста
Вона зазначила, що за 10 місяців 2019 року рівень проплати становить 92%. Станом ж на 1 жовтня 2019 року ця сума уже зросла до 106,6 мільйона гривень.
Валентина Нестерук зауважила, що відбувається ріст заборгованості за усіма послугами. Зокрема, за її словами, станом на 1 жовтня 2018 року борг споживачів становив 81,5 млн грн, а цьогоріч станом на 1 жовтня він уже становить 106,6 млн грн. Тобто за рік лучани та підприємства збільшили борг.
Директор ТзОВ "Місцевий обчислювальний центр" наголосила, що станом на 1 жовтня за послуги з утримання житлових будинків борг становить 10 млн грн. З початку року він зріс на 700 тисяч гривень.
Читайте також: Для луцьких будинків, де не створені ОСББ, призначать управителів
ОСББ теж мають борги за утримання будинків у сумі 7,9 млн грн. За вивезення твердих побутових відходів лучани боргують 4,7 млн грн. За послуги з теплопостачання споживачі боргують уже 54,1 млн грн, а гарячу воду – 23,4 млн грн. Ще 12,5 млн грн боргують споживачі за холодне водопостачання.
Валентина Нестерук повідомила, що заборгованість від 20 до 50 тисяч гривень має 1180 споживачів комунальних послуг. Їх борг становить 37 млн грн. Від 50 до 80 тисяч гривень боргують 377 споживачів (23,5 млн грн). Від 80 до 100 тисяч гривень заборгованість накопичило 78 споживачів (7 млн грн). Від 100 до 150 тисяч гривень боргують 58 лучан (11 млн грн). Від 150 до 200 тисяч гривень заборгованість має 11 споживачів. Й один споживач має борг більше 200 тисяч гривень.
Також Валентина Нестерук зазначила, що 20 тисяч гривень заборгованість мають три тисячі лучан на суму 34 млн грн. Вона наголосила, що від загальної кількості споживачів боргують приблизно 6 %. Валентина Нестерук додала, що за жовтень за комунальні послуги проплатило уже 94 % споживачів.
Читайте також: Коли можна не платити за комуналку в Україні: озвучено головні умови
Секретар міської ради, виконувач повноважень міського голови Григорій Пустовіт наголосив, що аби отримувати якісні послуги, то за них потрібно платити. Він зауважив, що через борги наші комунальні підприємства не мають достатньо коштів на заміну мереж, модернізацію тощо.
Він наголосив, що звісно у людей є різні життєві ситуації, але таких величезних боргів не варто накопичувати. Він закликав лучан реструктуризувати заборгованість, оформляти субсидії.
Також Григорій Пустовіт зазначив, що нині активізовується позовна робота з боржниками, зокрема, підприємствами, які боргують за компослуги. І наголосив, що складено зведений реєстр боржників. За його словами, нині юристи комунальних підприємств працюють над питанням позовної роботи.
Григорій Недопад додав, що значна частина боржників проживають у неприватизованих комунальних чи державних квартирах. За його словами, тобто держава їм надала житло безкоштовно, а вони нині за надані їм компослуги платити відмовляються.
Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook
Коментарі
коментарів немає