Молода мама Валерія Кузьмінчук, відома як луцька блогерка lerkazukerka, поскаржилася на своїй сторінці, що нібито хірург В'ячеслав Божко некваліфіковано надав допомогу її дитині, а потім ще й нахамив.

Про це йдеться на сайті Lutsk.eu.

Читайте також: Голова ВРУ Разумков відвідав Волинський перинатальний центр

19 квітня десятимісячний малюк Валерії отримав травму мізинчика. "Швидка" відвезла батьків та дитину до лікарні, рану дитині обробили та скерували на огляд та перев’язку до міської дитячої поліклініки, що знаходиться на вулиці Чорновола, 1.

20 квітня за словами Валерії, вони звернулись до медичної установи й потрапили на прийом до дитячого хірурга Божко В’ячеслава Михайловича. Дівчина розповіла, як лікар зверхньо та хамовито розмовляв з нею, був  грубим до дитини. Не обробивши бинти на руці маляти, лікар зірвав його, чим спричинив біль та кровотечу. Також, як зазначила Валерія, лікар Божко В.М. виганяв її з кабінету, викинув медичну картку дитини, а потім сам вирішив покинути робоче місце.

Також Валерія розповіла, що  очікуючи на прийом хірурга, помітила, що лікар приймав дорослого чоловіка з травмою.

Дівчина зазначає, що скарга в управління охорони здоров’я Волинської області вже написана.

Медичний директор Луцької міської дитячої поліклініки Галина Ворон розповіла, що конфлікт виник через те, що жінці зробили зауваження щодо відсутності у неї захисної маски.

Читайте також: Понад половина українців не ходять у державні лікарні

«Медична допомога дитині була надана, незалежно від того, що дитина не була записана на прийом і часу на неї в лікаря не було. Конфліктна ситуація почалася з ініціативи матері тому, що вона собі дозволила прийти не тільки в медичний заклад, в хірургічний кабінет, а ще й в операційну – без медичної маски», – розповіла Галина Ворон. 

З її слів, лікар зробив жінці зауваження. Саме це, каже Галина Ворон, обурило матір маленького пацієнта.

Хірург В'ячеслав Божко розповів, що до нього звернулася жінка з хлопчиком, в якого був травмований палець. Попередньо вони були в травмпункті дитячої обласної лікарні, а на наступний день прийшли до хірурга Божка на перев'язку.

«Я їх прийняв спочатку без електронного направлення, але сказав, щоб направлення вони зробили. Жінку обурила та ситуація, що я не впускав її у перев'язочну тому, що там був батько з дитиною», - каже він. 

Щодо того, чи правильно дитині перев'язували палець, хірург каже: 

«Звісно, хлопчик плакав, бо це маленька дитина. Там був знятий ніготь. Звичайно, пов'язка кровить. Ми зробили все необхідне: наклали туди ліки, замотали, наклали свіжу пов'язку. Мама обурилася від того, що їй зробили зауваження, що вона без маски».

Щодо слів Валерії Кузьмінчук про те, що пов'язку знімали «по живому», лікар каже: «це що, дитині треба робити анестезію для того, щоб зняти пов'язку з пальчика?»

Також хірург прокоментував нарікання жінки на те, що він нібито не оглядав дитину. 

«Одне твердження, що я знімав пов'язку не так, як їй захотілося, друге твердження, що я дитину взагалі не оглядав. Це незрозуміло», – дивується хірург В'ячеслав Божко.

Керівниця Луцької міської дитячої поліклініки Оксана Лєщинська прокоментувала конфлікт, який стався напередодні між молодою мамою і хірургом.

Очільниця медзакладу пояснила, що сім’ю направили до чергового педіатра, аби отримати електронне направлення, але вони повернулися з документом від свого сімейного лікаря.

Далі, хірург взяв дитину у перев'язувальний кабінет, де малюк розплакався.

«В педіатрії діти часом плачуть, дитина буває неконтактна, діти з 2 до 3 років взагалі всього бояться, а потім входять в контакт. Тим більше, в дитини болів пальчик, який хотіли подивитися. Пов’язка не була приклеєна, змочувати її не треба було, вона так знялася. У перев’язочній був батько. Потім до кабінету увірвалася й мама…», – розповіла Оксана Лєщинська.

Вона запевнила, що медична допомога дитині була надана у повному обсязі: пов’язку обробили бетадином, зафіксували на пальці та перев’язали. 

На зауваження про те, що у соцмережах батьки пишуть про схожі випадки, і враження після консультацій В'ячеслава Божко – здебільшого, негативні, керівниця дитячої лікарні заявила: «Нехай ці батьки прийдуть і скажуть про це мені і йому в очі!»

Вона зауважила, що дирекції та хірургу прикро, що такий конфлікт трапився, адже вони роблять все, аби медична установа існувала та надавала кваліфіковану допомогу усім. На жаль, молоді спеціалісти не надто хочуть йти працювати у державні установи. У дитячій поліклініці є лише один хірург та один ортопед.

Оксана Лєщинська просить батьків: у разі виникнення будь-яких конфліктних ситуацій, звертайтеся одразу до адміністрації медичної установи.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook