В Україні постійно пристібаються пасками безпеки лише 39% водіїв і 52% пасажирів.

Про це повідомив перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький у фейсбуці.

Читайте також: «Євробляхи» в Україні будуть розмитнювати за новими правилами

«У рамках кампанії «Пристібайся – не жахайся» серед водіїв та пасажирів в Україні провели опитування щодо використання пасків безпеки. Ось такі результати отримали: 82% пасажирів на передньому сидінні стверджують, що пристібаються, а 52% − роблять це постійно. Серед водіїв показники ще нижчі: 48% кажуть, що пристібаються час від часу, і лише 39% – постійно», – йдеться у повідомленні.

Він уточнив, що найгірша ситуація із використанням пасків безпеки на задньому сидінні: лише 26% стверджують, що пристібаються, коли сидять ззаду, і лише 12% − звикли робити це щоразу.

У результатах опитування зазначається, що 69% батьків пристібають дитину, але тільки 61% батьків стверджують, що пристібають їх завжди.

Водночас, як поінформував Білошицький, 95% українців згодні, що використовувати паски безпеки важливо, щоб уберегти життя в разі аварії.

Читайте також: У селі поблизу Луцька автомобіль на швидкості злетів у кювет, водія госпіталізували (фото)

«Багато людей не усвідомлюють, що використовувати паски безпеки необхідно всім, хто перебуває в автомобілі, зокрема й пасажирам на задньому сидінні. Адже це місце тільки на перший погляд безпечне», – зазначив він.

Опитування «Сприйняття та використання пасків безпеки водіями та пасажирами» проводила компанія Gradus Research у грудні 2020 року, у ньому взяли участь 1000 респондентів віком 18−50 років у Києві, Львові, Маріуполі, Одесі та Харкові.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook