Пацієнти з COVID-19, симптоми яких були слабкими, могли раніше хворіти на схожу недугу. Вони мають ознаки попереднього інфікування менш вірулентними коронавірусами.

Читайте також: Як відновитися після COVID-19: поради від лікаря-імунолога

Таке припущення зробили дослідники Школи медичного факультету Стенфордського університету. Їхні дані можуть допомогти пояснити, чому деякі люди, особливо діти, здаються набагато стійкішими до зараження SARS-CoV-2. Про це пише 24 канал з посиланням на Stanford University Medical Center.

Вони також можуть дати можливість передбачити, у кого з людей найімовірніше розвиватимуться найважчі симптоми COVID-19.

Що виявили дослідники

Дослідження натякає на те, що люди з COVID-19 можуть відчувати більш слабкі симптоми, якщо певні клітини їхньої імунної системи «пам’ятають» попередні зустрічі із сезонними коронавірусами. Це ті, які спричиняють приблизно чверть простудних захворювань у дітей.

«Ці імунні клітини краще обладнані для швидкої мобілізації проти коронавірусу, відповідального за COVID-19, якщо вони вже зустрічали своїх «родичів», – підсумували вчені.

Їх ще називають Т-клітинами або вбивцями (звісно ж, вірусу). Вони бродять по крові та лімфі, зупиняються в тканинах та вбивають наші інфіковані клітини.

Як працюють ці клітини-вбивці

У дослідженні, опублікованому в Science Immunology, вказується, що Т-клітини-кілери взяли у хворих на COVID-19 із важким перебігом. Вони показують менше ознак попередніх випадків зараження коронавірусами, що викликають застуду.

«Можливий імунітет до COVID-19 часто зосереджується на антитілах-білках, які можуть закріпитися на вірусі, перш ніж він зможе заразити вразливу клітину. Але антитіла легко обдурити», – пояснив старший автор дослідження Марк Девіс.

Так ось, ці Т-клітини розпізнають патогени інакше та їх важко обдурити. Вони зберігаються в крові та лімфі часто протягом десятиліть.

Що показав аналіз крові

Крім цього, вчені проаналізували кров, відібрану в здорових донорів до початку пандемії COVID-19. Тобто вони ніколи не стикалися з SARS-CoV-2.

Згодом науковці визначили певну кількість Т-клітин, які, ймовірно, раніше стикалися з тим чи іншим штамом коронавірусу – й у відповідь розмножувались.

Потім виявилось, що перебіг теперішнього коронавірусу в них проходив легше.

«Ці клітини на сьогодні є найбільш активними в захисті від інфекційних хвороб. Вони призначені для генерування вакцин», – сказав Девіс.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook