Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з головою Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпіном, під час якої домовилися про встановлення безвізового режиму.

Читайте також: Україна планує домовитися з ЄС про п'ять «безвізів»

Лідери держав переговорили у вівторок, 13 липня, обмінявшись вітаннями з нагоди десятої річниці встановлення стратегічного партнерства між Україною та КНР, – пише Новинарня.

«Очільники держав обговорили важливість розвитку міжлюдських контактів між нашими країнами та домовились укласти Угоду про безвіз між Україною й Китаєм», – йдеться у пресрелізі Банкової.

Зазначається, що Зеленський підтвердив «незмінність позиції України в питанні єдиного Китаю». Голова КНР, у свою чергу, підкреслив, що Китай поважає шлях незалежності, обраний українським народом, підтримує суверенітет і територіальну цілісність України.

Лідери держав обмінялися запрошеннями здійснити візити у зручний час.

Читайте також: Україна уклала договір про «безвіз» з ще однією країною

Володимир Зеленський наголосив на важливості участі китайських інвесторів у реалізації низки проектів з розвитку інфраструктури морських портів, будівництва й модернізації доріг, розвитку залізниць та міської інфраструктури й муніципального господарства.

Під час розмови було підтверджено зацікавленість у нарощуванні українського експорту до Китаю та розширенні співробітництва у переробці української сільськогосподарської продукції.

Голова КНР відзначив важливість президентського проекту «Велике будівництво» й висловив готовність Китаю співпрацювати на цьому напрямі. Крім того, сторони приділили увагу потенціалу співпраці в галузі торгівлі та можливості збільшення її обсягів. Володимир Зеленський висловив сподівання, що Україна може стати «містком у Європу» для китайського бізнесу.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook