Стало відомо, як митниця і брокери розводять людей під час оцінки вартості авто з ЄС.
Коли брокер заявляє вам усно про те, що митниця підняла вартість вашого авто – це брехня і спроба обманом змусити вас переплатити.
Читайте також: Як рахуватимуть розмитнення "євробляхи", яка застрягла в черзі
Офіційна процедура коригування митної вартості є дуже тривалою, складною і повинна проходити в письмовому вигляді, а не передаватися словами через брокера. Відтак митники практично ніколи цим не займаються, адже і так мають чимало клопотів.
За нормами ТК, митниця повинна довести, що ви занизили вартість, а їх каталог "Швака" – лише інструмент для приблизної оцінки і до коректування вартості не має відношення.
Заявити, що ви занизили ціну митниця може лише після експертиз, висновків і надання доказової бази. Але це тривала процедура і на кожну "євробляху" у них часу немає.
Читайте також: На відео зняли 15-кілометрові черги "євроблях"
Щоб обійти цю процедуру і обманом здерти з вас гроші, вони придумали схему, яка складається з брокерів, митників на місцях і "моніторингової групи" Андрія Войцещука.
У своєму департаменті митного контролю, Андрій Войцещук створив "моніторингову групу", через комп'ютери яких проходять всі подані брокерами декларації.
Ці "ескперти" в ручному режимі навмисно в рази завищують вартість вашої машини під верхню межу "Швака" або навіть вище і, вносячи в спеціальну графу цю суму.
Тільки після "моніторингу", цей документ відкриває вже митник на місці.
Побачивши зміни вартості моніторингом, він передає це "побажання" брокеру, який доносить це в усній формі до вас і схиляє погодитися на неї добровільно. Мовляв "ну так оцінили, зараз у всіх так..."
Якщо ви погоджуєетесь з брокером, то тим самим самі завищуєте вартість свого авто, так як цю вартість брокер вбиває в ваші документи вже від вашого імені.
І виходить, що це не митниця вам відкоригувала вартість, а ви самі захотіли так.
Брудною грою брокерів і митниці вас просто розводять на гроші, які за законом не мають права з вас брати.
Відтак необхідно всі розмови з брокерами і миниками щодо завищення вартості авто записувати на диктофон чи камеру. Адже вся "липова" процедура затвердження завищеної вартості вашого авто відбувається суто в усній формі без документального підтвердження.
Що мають з цього брокери? За це ДФС дозволив їм дерти з вас по 200-500 $ за оформлення документів і не чіпає їх за це.
У такий спосіб брокери й митниця розводять українців на шалені гроші за згодою самих автовласників. Це відбувається лише через необізнаність людей.
Подробиці у сюжеті журналіста-розслідка Євгена Плинського:
Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook
Коментарі
Брокер
15.02.2019 18:15:38
Какую же чушь он несет..
Володимтр
17.02.2019 02:28:51
Чушь це брокери пп Сервіс Брок в Ягодині
Ігор
15.02.2019 21:25:40
Якщо вас розводять вимагайте письмове коригування,якого вам ніхто не покаже і вартість буде та що ви вказали.вказуйте більш менш адекватну вартість.
На экспертизу твою купчую
15.02.2019 23:11:03
:)))) может быть когда закон ты нарушил. !!!!! О брокер виноват. Ну и иди тогда к зубному и посверли сам себе зубы.. по закону....
На экспертизу твою купчую
15.02.2019 23:11:42
Бодайся :))) успехов...
Мірек
16.02.2019 00:02:24
Оригінальна купча 3100 підняли на 6900.Порадьте що робити.
Руслан
16.02.2019 06:24:38
Зміни брокера Набий йому морду
Сергій
16.02.2019 07:58:32
Брокери деруть по 450-470 ! За що? Бариги!
Сергій
16.02.2019 08:00:38
Брокер це барига! Підняти з 150 до 450 за що?
Юрій
16.02.2019 09:23:48
З 13 лютого 2019 року була створена гаряча лінія ДФС для інформації справжньої оцінки Вашого авто, номер гарячої лінії на офіційному сайті ДФС.
Юзвинский Геннадий
16.02.2019 12:32:31
Полнейший бред!
Саша розмитнив сам
16.02.2019 17:07:08
Два місяці тому брокер брали за розмитнення автомобілів Євро5 і Євро6 по 500-800 гривень. Максимум 1500 гривень за послуги надані в пункті пропуску і на внутрішній митниці. А зараз самі підняли ціни. Але в журналі (в своїй бухгалтерії) вони вказують близько 500 гривень. Це чисте кримінальне шахрайство. В коментарях до ст.190 КК України все гарно розписано. Мене брокер розвів на 350 доларів США, хоча казав буде 200-250 доларів, та щей завищив вартість автомобіля. Робіть копії всіх документів, які дав вам брокер чи митник. Копії чеків. Я написав заяву в поліцію на брокера за шахрайство. Долучив копії документів. Ще від поліції нічого не чути. Але, якщо ми всі будемо писати, то доб'ємося, що брокер буде шукати нас, щоб повернути незаконно привласнені гроші. Я не згідний з тим що брокер шахрайським способом заробляє на людях 120000 доларів США за місяць. 10 автозапчастини день×400доларі= 4000доларів за день. За тридцять днів буде 4000×30=120 000 доларів. Якщо людина і має роботу то вона заробляє 100 доларів. І за ці гроші потрібно заплатити за електроенергію, їжу і все інше. А брокер за 15 хвилин заробляє 400 доларів. Це нормально? Хоча згідно прайсу, за заповнення декларацій (мд-2 і мд-6) він повинен брати разом 500-600 гривень.
Володимтр
17.02.2019 02:13:56
Нехай хоч хто небудь із "слуг народу " приїде в Ягодин і побачить весь театр процедури розмитнення авто яким за 10 і більше років. Захвалені брокери ПП " Сервіс Брок" нагліші за контролерів із 90 . Такого приниження особистості я ще ніколи не відчував. І в одиночку боротись там неможливо , хіба що з Ф-1 (думаю подіяло б). Але якщо є бажаючі протистояти цьому свавіллю то я з Вами. Розкажу весь процес "пільгового розмитнення" .І думаю що ДФС зобовязана негайно ініціювати перевірки брокерських контор на предмет повноти декларування своїх доходів, адже іхні послуги коштують більше як послуги хірурга ( операція на апендицит) 350-400 зелених. Ось так
Custons broker
20.02.2019 03:25:10
БПОКЕР это професионал, который ПОМОГАЕТ бизнесу (часнику) не имеющему необходимых знаний или сецальных кадров обладающих необхимимыми знпниями , оперативно организовать таможенное оформление поставок товара по внешнеэкономическим операциям. Стоимость услуг брокера диктует рынок а не брокер!!! Если таи все так легко декларирируйте мамт и не платити не кому. А емли Вы "не далекий" в этих делах и ктомуже пожлобились заранее потратить время на изучение вопроса или деньги на консультацию с специалистом (а хороший специалист стоит хороших денег) чему Вы тогда удивляетесь что попадаете на развод и Вам предлогают Вами созданые бездействие и действием сложности за дополнительную плату... А то что цены взлетели на брокерские услуги так это продектовано рынком!!! Посмотрите на зароботную плату она в три раза выросла. Так что не надо свою некомпитентность а порой просто жлобство прикрывать роботой брокера. "Скоты" есть везде и среди нас есть не хорошие люди. А если Вам попался имено такой, тогда задумайтесь, веть жизнь нам всем дает по заслугам, где круг общения определяется характером и поступками самого человека... Я чесный человек и соответственно чесный брокер, а что бы выжить мне приходится "крутится" поразному бывает, но это точно не намереный обман или развод клиета, это професирнальный подход к роботеи и решение не придвиденных, не стандартных, сопуствующих вопросов, это ПОМОЩЬ Клиенту, оптимально оформить товар!!! П. С. А тебя и дальше будут разводить, пока ты людей не научишься уважать!!!