В Україні відповідно до закону 1060-IX, який підписав президент Володимир Зеленський, всі споживачі комунальних послуг повинні перейти на індивідуальні або колективні договори. Це дозволить у майбутньому встановлювати абонентську плату на воду і опалення.

Читайте також: Українці отримуватимуть субсидії за новими правилами

Про це пише Obozrevatel.

Українці мають право вибрати: або створити ОСББ (організація співвласників багатоквартирних будинків) і самим відповідати за стан комунікацій у будинку, або підписати колективний договір із постачальником комунальних послуг і платити йому абонплату цілий рік. Багато ж сімей досі не визначилися: не підписали договори ані індивідуальні, ані колективні (від ОСББ).

А без договорів, зокрема, не можна переглянути і тарифи на опалення. Нові правила дозволять перерахувати вартість тепла, а в майбутньому – врегулювати і питання з абонплатою. За підрахунками, абонплата на воду й опалення буде в межах 32,19 грн, а на сміття – 15,2 грн. Тобто в сумі потрібно буде платити близько 111,7 грн на місяць (за умови, якщо є гаряча, холодна вода й опалення).

Читайте також: Стало відомо, скільки буде коштувати електроенергія для українців

Абонентська плата вже передбачена законом, але її введення перенесли через карантин. Членкиня НКРЕКП Ольга Бабій розповіла: з 2018-го в тарифах не закладені суми на обслуговування й ремонт мереж. Відбулася законодавча колізія, внаслідок якої у постачальників, за словами Бабій, іноді немає грошей навіть на те, щоб надрукувати і виставити платіжки.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook