До Рівненської єпархії ЦПЦ зі Свято-Успенської Святогірської Лаври привезуть Святогірську ікону Богоматері.

Читайте також: Заставив прихожан її цілувати: На Київщині настоятель храму відкопав померлу дружину і поклав її біля вівтаря (Відео)

Ікона перебуватиме на Рівненщині з 23 грудня по 3 січня, та буде подорожувати по храмах усіє області. Тому помолитися зможуть усі охочі прихожани по своїх районах, передає PressЦентр.

Під час перебування святині в храмах і монастирях будуть служити Божественні літургії, акафісти і молебні до Божої Матері з проханнями за Церкву і за мир в Україні.

Святогірський образ Божої Матері один із 8-ми найшанованіших чудодійних ікон в Україні та є головною цінністю Свято-Успенської Святогірської Лаври.

Вона була написана старцем-монахом з Афону, який в середині ХІХ ст. відвідав Святогірську обитель. Монастир своєю красою та високодуховністю чернечого життя настільки сподобався іконописцю, що він вирішив зробити братії такий дарунок.

Довгий час образ Пресвятої Богородиці знаходився у печерному храмі св. Іоанна Предтечі. Однак з часом ікона прославилася чудотворними зціленнями і її перенесли до Успенського собору. У криваві часи революції ченці переносили образ від села до села, укріплюючи віруючих та переховуючи святиню від наруги.

Однак у 1918 році, коли хресний хід святогірців зупинився у селищі Байрачик, уночі до хати, де перебувала ікона, вдерлися більшовики. Червоні кати жорстоко убили хранителів ікони, а самому Святому образу викололи очі, зірвали срібну ризу та покинули у калюжі крові.

Врятували та зберегли святиню благочестиві люди, які переховували образ, допоки не прийшов кінець більшовицькій владі. У жовтні 1992 року, після відновлення чернечого життя у Святогірській обителі, чудотворну ікону хресним ходом урочисто повернули до монастиря.

Й донині Пресвята Владичиця Богородиця посилає Свою всесильну допомогу тим, хто з вірою приходить до Її Пречистого образу. Багато людей, хворих різними недугами, отримали зцілення після щирих молитов перед Святогірською іконою Божої Матері. Особливу допомогу від поклоніння Святині отримують онкохворі та жінки, що страждають від безпліддя.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook