Майже половина внесків у виборчий фонд Анатолія Гриценка надійшла від мешканців Володимира-Волинського.
Читайте також: У кого найдорожче і найдешевше: КВУ визначив ціну одного голоса виборця для кожного кандидата
Місцеві жителі перерахували Гриценку 28 мільйонів гривень, що становить 43% усіх внесків фізичних осіб, або ж чверть загального обсягу надходжень у виборчий фонд кандидата, пише Чесно.
Внески деяких людей перевищували їхні доходи та заощадження, що може свідчити про те, що вони переказували не свої кошти й ім'я справжнього донора, який пожертвував гроші Гриценку, не відоме. У багатьох випадках через таких внескодавців на рахунок заводили максимальну суму – 1,5 млн грн.
Ця інформація зазначена у проміжному фінансовому звіті про надходження та витрати з виборчого фонду кандидата, опублікованому на сайтах ЦВК і НАЗК.
На цьогорічних виборах кандидат на посаду Президента України Анатолій Гриценко зумів залучити на свою кампанію понад 100 мільйонів гривень і потрапив до ТОП-5 кандидатів за розміром виборчого фонду.
Донори, з якими поспілкувався Рух ЧЕСНО, підтвердили факт фінансування Анатолія Гриценка. Однак аналіз показує, що не всі жертводавці мали достатньо коштів, аби перерахувати їх на кампанію кандидата.
По 1,5 мільйона гривень Гриценку дали 17 людей з Володимира-Волинського, ще двоє – по 1,25 мільйона.
Серед волинських донорів є, наприклад, Валентин Борбелюк – рідний брат підприємця, колишнього регіонала Олега Борбелюка. Саме на території його підприємства "Гербор-Холдинг" у березні цього року Анатолій Гриценко зустрічався з виборцями.
Олег Борбелюк перебував у фракції "Партії регіонів" у Волинській облраді та вийшов з партії лише після перемоги Революції Гідності – 5 березня 2014 року. 2015-го він балотувався до Володимир-Волинської міської ради від партії "Наш край".
Серед внескодавців Гриценка є також підприємець Олександр Юзвенко, який нещодавно шукав фінансування для свого бізнесу.
"Наразі для розвитку бізнесу виникла потреба у залученні додаткових коштів. За рахунок цього до 1 співробітника, що вже працює в моєму бізнесі, я планую найняти ще 3. Тому прошу Вас фінансово підтримати мій бізнес", – йдеться в його повідомленні на сайті з пошуку підтримки для бізнесу.
Юзвенко запевнив, що переказував гроші, оскільки підтримує Гриценка, а зі своїм бізнесом справи наразі налагодив.
Син підприємця, двадцятидев'ятирічний Дмитро Юзвенко, теж дав кандидатові Гриценку 1,5 мільйона гривень. Цікаво, що в лютому цього року на сайті Work.ua він розмістив резюме для пошуку роботи. У ньому він зазначив, що нині працює в компанії "БРВ-Україна", пов'язаній з Олегом Борбелюком.
Серед донорів Анатолія Гриценка є також жителька Володимира-Волинського Юлія Іщенко – колишня медсестра, а нині співробітниця "Гербор-Холдинг", у якому Олег Борбелюк є керівником і засновником. Саме це підприємство Гриценко відвідував 13 березня.
Одним з донорів, котрі жертвували по 1,5 мільйона, є Юрій Щербатюк – колишній очільник ПрАТ "Володимир-Волинський дослідно-експериментальний завод", що припинив своє існування в лютому 2019 року. Співзасновником цієї компанії був той самий Олег Борбелюк.
1,5 мільйона дав Гриценку й Володимир Дячук, директор ПАТ "Володимир-Волинське АТП-10707", що також належить Олегу Борбелюку.
Читайте також: За кого голосували волиняни на президентських виборах (карта)
По 1,5 мільйона гривень до виборчого фонду переказало подружжя Віктор і Валентина Клименки. Валентині Клименко гроші із застави, зрештою, повернули.(Видалена інформація щодо декларації, де фігурували Клименки, оскільки ці особи в декларації виявилися тезками за ім'ям та прізвищем Клименків, але, як виявилося, є іншими особами).
Підприємець Володимир Омелянюк, який також перерахував Гриценку 1,5 мільйона, підтвердив Руху ЧЕСНО, що робив такий внесок:
"У нас навіть палатки стоять, агітаторів багато. Володимир-Волинський працює на рахунок того. Дуже багато людей, які реально його підтримують. Бо він може щось хоча б зробити, хоча б один нормальний. Це моя особиста думка. Я думаю, що з цього буде толк", – розповів Омелянюк.
1,5 мільйона гривень – це фактично максимальний ліміт внеску, який на користь кандидата може переказати одна особа. Закон обмежує суму внеску, аби уникнути впливу фінансово-промислових груп, котрі готові вкладати в політиків значно більші кошти. Ті ж у свою чергу стають залежними від такого фінансування, особливо якщо воно надходить з незначної кількості джерел. Як наслідок, якщо хтось готовий надати партії чи кандидату вагому підтримку, то єдиний спосіб завести ці кошти на офіційні рахунки – використати посередників.
Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook
Коментарі
коментарів немає