Подробиці спецоперації одразу в двох паспортних столах Волинське облуправління СБУ поки що не розголошує.
Про неї не знав того дня, коли відбулося маски-шоу, навіть начальник Володимир-Волинського міжрайонного відділу ІгорМовшук! Хоча Нововолинськ входить у зону його контролю.
Але допитливий РАДАР дещо все ж таки дізнався. З неофіційних джерел.
Обшуки в Нововолинську були не лише у відділі Державної міграційної служби, а й у туристичній агенції. Дуже ймовірно, що в оцій, по вулиці Святого Володимира…
У турагенції, яку так і не назвала прес-служба УСБУ, брали по 250-300 євро за оформлення картки малого прикордонного руху. Вносили недостовірні дані про місце проживання клієнта, аби міг їздити до Польщі частіше.
А дарма. Тут, як запевняють численні клієнти, давно й успішно рішає всі паспортно-карткові питання такий собі Ква-ов.
Про його розцінки ми теж розповімо.
ДОПОВНЕНО!
У липні-серпні, десь так понад місяць, мені привелося бути адміном паспортної черги. Ну, так ся стало Наплив мисливців за закордонним біометричним паспортом був величезний, люди чергували вдень і вночі, були списки, були бої за місце у тих списках і під кабінетом начальника.
Мій товариш створив фейсбук-сторінку “Черга за паспортом м.Нововолинськ”, і ми запровадили відкриту і прозору систему. Виклали списки, надали можливість записуватися не лише на лаві біля паспортного столу, а й через фейсбук. І перевіряти з мобільника чи комп’ютера, як посувається черга.
Кілька днів потому я скасувала виснажливі нічні й вечірні чергування – система запрацювала. Люди швидко призвичаїлися, та й працівникам паспортного стало трохи спокійніше.
Щоправда, мені довелося гибіти над списками – паперовими й віртуальними, зводити все докупи, обдзвонювати своїм коштом півсотні громадян на день і приймати щодня по сто дзвінків. Але то таке. То вже позаду.
Були накладки, трапилося кілька нарваних і нахабних осіб. Та загалом враження лишилися більш-менш позитивні. Із десяток хороших людей скинули мені трохи грошей на телефон – для нескінченного обдзвону. На їхнє місце в черзі це ніяк не вплинуло.
Дехто намагався “купити чергу” – пропонував по 100-200 гривень за місце поближче. Таких ми посилали… у кінець списку.
Нерідко виникали нештатні ситуації: комусь горіло, пекло, мусово було здати документи якнайтерміновіше. Доводилося зважати й “розрулювати”.
До чого я веду. Десь так до 12.00 у паспортному було велелюдно – а потім ставало відносно тихо. І кілька разів люди з черги повідомляли: після обіду або наприкінці робочого дня приїздив Ква*ов. Що він за один, я не знала. Пояснили: рішайло.
Наша черга щодня посувалася на 25-30 чоловік. Приймати більше людей не було технічної змоги. Тож я щиросердно сподівалася, що рішайлам тепер тут не світить. Покрутяться – і поїдуть ні з чим.
Не знаю, чи були в місцевих рішайл збитки у той період. Може, хитроголові ділки підвищили таксу – з огляду на підвищений ризик.
Знаю точно, що у вересні-жовтні (коли відновилася жива черга з нічною “вартою”) Ква*ов брав за свої послуги 1200 гривень. Людей заводили в паспортний стіл фотографуватися після 15-ї години. За місяць привозили їм терміновий закордонний паспорт.
А ось що розповів РАДАРУ користувач “Колишній шахтар”:
– Коли мій брат робив паспорт, бо треба було терміново їхати за кордон, як були великі черги, то зателефонував до пана Ква*ова. Той сказав, що за 1500 грн. усе зробить. І ввечері, після 17-ї години, вони поїхали в паспортний стіл – і там справді все зробили, як і обіцяв вищезгаданий пан!!!
РАДАР теж зателефонував модному рішайлі, який має свій офісець. Поцікавився, як би це виробити терміновий закордонний паспорт. Це було вже після обшуків у Нововолинську, про які ми вам розповідали.
– Зараз не можемо, треба зачекати, – почули ми у слухавці голос секретарки (чи хто вона там є).
Отака фігня, малята.
Кажуть, депутат на прізвисько Лисий теж рішає. Рішає з паспортами, рішає відкос від війська. Місто маленьке, сильно збрехати не дадуть. Уточнюйте, доповнюйте, спростовуйте – коментуйте!
Наталя Камишникова
Коментарі
коментарів немає