Обласним лабораторним центром отримано повідомлення про постраждалих від кота дітей в смт. Олика. Крім 3 дітей в родині з котом більше ніхто не контактував. Через два дні кіт пропав. Наразі діти проходять курс антирабічного  профілактичного лікування. Про це повідомляє Волинський лабораторний центр.

Читайте також: Хворий кіт скандальної Оксани Марченко вилікувався і почав ходити до церкви (відео)

Проведеним епідеміологічним розслідування встановлено, що власний кіт поводився дивно, навіть агресивно, наносячи подряпини та укуси  дітям, які з ним грались.

Ускладнює епідситуацію той факт, що всі домашні тварини в цьому господарстві, в тому числі і вище згаданий кіт, не щеплені проти сказу.

В області щорічно реєструється до двох десятків хворих на сказ тварин. На сьогодні зареєстровано 7 випадків сказу серед тварин у В.Волинському, Ківерцівському, Луцькому, Любешівському та Шацькому районах. Лікарі-епідеміологи лабораторного центру проводять заходи профілактики сказу, в першу чергу щодо встановлення кола контактних осіб з хворими на сказ тваринами та їх скерування до лікувальної установи для отримання профілактичного антирабічного лікування.

В межах 1,5 тис. волинян щорічно звертається за медичною допомогою через напади тварин, третина з яких отримує профілактичне антирабічне лікування. У минулому році після нападів тварин за медичною допомогою звернулось понад 1300 осіб, за неповних 3 місяці поточного року — понад 100 людей. До 50% випадків укусів людей пов’язані з домашніми тваринами (в основному собаками та котами).

Читайте також: У місті на Волині відловлювали собак

Варто нагадати, що людина має ризик захворіти на сказ під час укусу (або ослиненні шкіри) хворою твариною. Тому, вкрай небезпечними є випадки неспровокованих нападів тварин на людину, надто бродячих чи домашніх тварин.

При укусах, подряпинах будь-якими тваринами, а також при ушкодженні шкірних покривів – необхідно промити рану проточною водою з милом та терміново звернутись до лікувальної установи для надання першої медичної допомоги. А у разі потреби, лікарями призначається курс лікувально-профілактичної імунізації проти сказу.

Слід також знати, що одяг, в який була одягнута людина під час укусу (чи ослиненні), необхідно обробити гарячою праскою, і лише після цього його можна ремонтувати та прати.

При контактах з хворими тваринами (ослиненні шкіри чи укусах) варто не зволікати, а швидко звертатись до лікарів та не відмовлятись від профілактичних щеплень – єдиного запобіжного заходу вберегтись від смертельної хвороби, якою наразі залишається сказ.

Ризики інфікування людей вірусом сказу від домашніх тварин збільшуються при відсутності щеплень таких тварин та невиконанні власниками правил їх утримання. Тому варто завжди бути уважним на вулиці та дотримуватись правил поведінки з тваринами, це убереже Вас від небезпеки захворіти на сказ.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook