За кордоном березовий сік називають "живою водою" і використовують у відновлювальній терапії після запалення легень. Про це пише "Сьогодні".
Читайте також: Нежить та червоні очі: лікар розповів, як вберегтися від алергії під час цвітіння берези
Повільно, але впевнено "березові сльози" наповнюють скляну тару. Її змінюють двічі на день, щоб жодна крапля не впала на землю. Якщо все робити правильно, з однієї берези за два тижні можна зібрати більше 80 літрів соку.
"Потрбно зробити отвір у дереві та підвести дерев'яний клинок. При цьому допомагають долотом аби клинок увійшов у дерево", – розповідає Андрій Громико, лісничий Холоневичівського лісництва.
Лісівники ловлять кожен погожий день, тому що, як тільки температура повітря знижується – витік соку припиняється. Через карантин бажаючих збирати цілющий нектар дуже мало.
Головне, щоб береза була віддалена від доріг, тоді й сік буде цілющим. Після збору отвір у дереві потрібно обов'язково замазати глиною, інакше дерево почне марніти. І найголовніше – збирають сік лише з зрілих берізок. Фахівці це знають, а ось браконьєри – немає. Тому за самовільне збирання соку накладається штраф понад 400 гривень.
Читайте також: Показали наслідки паління сухостою на Волині (відео)
Цьогорічний сік прозорий і містить достатньо природного солоду. Його радо приймають в консервних цехах. Органічний сік експортується з Волині до Бразилії, Німеччини і навіть США. Цінують його за те, що можна пити і зберігати без цукру і лимонної кислоти.
"Дають своїм дітям сік у такій тарі замість водички в школу. Вони настільки звикли до нашого натурального соку, кажуть, що ми набагато менше п'ємо води, ми більше споживаємо соку, тому що знаємо, що сік – це жива вода", – розповідає Зінаїда Рябчун, начальниця консервного цеху Цуманського лісгоспу.
Березовий сік з шипшиною вірусологи в США рекомендують вживати після запалення легень для відновлення організму. Також вживання соку, як профілактику та відновлення, запроваджують і в Україні. А на Волині в цьому сезоні планують зібрати 300-400 тонн березового соку.
Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook
Коментарі
коментарів немає