Фахівці ДУ "Волинська обласна фітосанітарна лабораторія" при проведенні фітосанітарної експертизи зрізів квітів походженням з країн Європейського союзу, виявили карантинний організм, відсутній в Україні – Біла іржа хризантем ( Puccinia horiana P.Hennings).

Читайте також: Лучанин Василь Рижук разом із небайдужими волинянами продовжили "квітучий прапор України" (фото)

Про це інформують в управлінні Держпродспоживслужби.

Розповідають, що біла іржа хризантем є карантинним видом захворювання та вважається дуже шкідливим в країнах, що займаються промисловим вирощуванням культури.

Гриб має високий потенціал адаптації та здатності для існування в нових умовах, хвороба швидко поширюється в різні регіони світу, а вартість ліквідації осередків зараження досить висока.

Масове ураження рослин у теплицях може викликати 80% знищення врожаю, аж до повної втрати чисельності рослин хризантем.

Білою іржею уражаються в основному листя, рідше – стебла. Захворювання проявляється у вигляді невеликих блідо-жовтих плям як на верхній, так і на нижній стороні листа.

Згодом плями збільшуються і стають яскраво-жовтими, а їх центр – коричневим. На нижній стороні листа на цих плямах розвиваються пустули (прищ, бульбашка).

Спочатку вони світло-жовті або рожеві, згодом стають білими і опуклими. Сильно уражені листки, як правило, передчасно відмирають, і рослини виглядають, як обпалені. Хворе листя часто закручується донизу, а на квітках ураження спостерігається у вигляді некротичної крапчастості.

Збудник поширюється повітрям при перевезенні інфікованих рослин: живців, тепличних або кімнатних хризантем у горщиках, зрізаних квітів. Місцем резервації збудника можуть бути рослинні рештки, які зберігаються на поверхні ґрунту, одязі, взутті, інвентарю.

Читайте також: "Волинський чорнобривець" Василь Рижук знову почав засівати "сонячними квітами" українські дороги (фото)

Інфекція може зберігатися до 8 тижнів на забруднених об’єктах. Спори можуть розсіюватися краплинами води, а також переноситися комахи.

Здорові на вигляд рослини не можуть бути гарантом безпеки, так як дане захворювання може перебувати в прихованій стадії до 8 тижнів і лише з настанням сприятливих умов захворювання може проявитися.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook