Одинадцять зразків біоматеріалу від волинян, хворих на коронавірус, перебувають на секвенуванні в Інституті молекулярної біології та генетики НАН України. У цих осіб підозрюють інфікування штамом «Дельта».

Читайте також: На Волині вакцинували дітей проти коронавірусу

Про це ІА Волинські Новини повідомила головний державний санітарний лікар Волинської області Наталія Янко.

Нагадаємо, на Волині вже лабораторно підтверджено сім випадків зараження штамом «Дельта»: чотири у Володимир-Волинській громаді, по одному у Луцькій, Ковельській та Іваничівській громадах. Згідно з епідрозслідуванням, у ці особи не подорожували за межі України, тож це вже внутрішній механізм передачі. Зокрема, повідомила Наталія Янко, двоє осіб були на відпочинку в місті Одеса і одна особа була в зоні АТО.

Крім того, ще 11 зразків перебувають на секвенуванні в Інституті молекулярної біології та генетики НАН України в Києві.

«У цих зразках визначені мутації, які відповідають штаму «Дельта», але ми чекаємо офіційного підтвердження. П’ятеро з них з Луцької громади, троє – з Ковеля, серед них – один летальний випадок, по одній особі з Любомльської, Ківерцівської та Іваничівської громад. П’ятеро з цих одинадцяти осіб їздили за кордон: до Російської Федерації, АР Крим, до Кіпру та на окуповані території. Хворі – віком 64-71 рік і жоден з них не щеплений. Семеро в стані середньої важкості перебувають в інфекційній лікарні», – повідомила вона.

Читайте також: Стало відомо, чи допускатимуть невакцинованих вчителів до роботи на Волині

Наталія Янко наголошує: симптоми штаму «Дельта» подібні до ангіни – немає кашлю, зате є біль у горлі, висока температура, і ще додаються шлунково-кишкові розлади.

«У цих хворих не фіксується зникнення нюху, натомість в них підвищується ризик утворення згустків крові, які можуть призводити до некрозу тканин і тромбозу. «Дельта»-штам дуже заразний, його порівнюють з вітряною віспою: достатньо 15 секунд, щоб заразитися. Тому дуже важливо при симптомах, схожих на ГРВІ, робити ПЛР-тестування, аби виключити коронавірус, бо він провокує чимало ускладнень. І якщо раніше більшість хворих, у яких виявляли коронавірус, це були люди старшого віку, тепер же пацієнти помолодшали: були дні, коли з 9 хворих, п’ятеро були діти, а решта – 18-48 років», – наголошує головний державний санітарний лікар області.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook