Вперше у лікарні районного рівня у місті Ковель провели успішну трансплантацію нирки.

Читайте також: Систему трансплантації можуть запустити у лютому

Про це йдеться на сторінці Міністерства охорони здоров’я у фейсбук.

Новий орган отримала 34-річна пацієнтка з хронічною хворобою нирок V ст., яка 6 років отримувала сеанси гемодіалізу та 3 роки перебувала в черзі на трансплантацію нирки у Запоріжжі. Донором став її чоловік, який віддав свою нирку задля порятунку дружини.

"Трансплантація від живого донора – це подвійна відповідальність, адже забирається орган в абсолютно здорової людини, тому не можна допустити, щоб її здоров’я постраждало. Наразі подружжя почувається добре та вже будує плани на майбутнє", – йдеться у дописі.

19 вересня Ковельське МТМО (міське територіальне медичне об’єднання) отримало ліцензію для здійснення трансплантації органів.

Читайте також: Відмовляють нирки: лучанці терміново потрібна операція (фото)

До цього часу в Україні було лише п’ять центрів трансплантації, в яких у 2018 та 2019 роках було проведено лише невелику кількість трансплантацій нирок при потребі близько 3 тисяч подібних операцій на рік.

"Історія Ковельської лікарні доводить, що трансплантацію можна робити і у регіональних центрах, потужність яких потрібно розвивати спільно з місцевими органами влади. Створення широких можливостей для трансплантації в Україні – один із пріоритетів міністерства на найближчий період.

Міністерство охорони здоров’я вітає перші успіхи колег-медиків, які 6 місяців готували подружжя до операції. Ця трансплантація – результат великої і злагодженої роботи мультидисциплінарної команди: лікарів урологів, анестезіологів, хірургів, трансплант-координатора та юристів", – зазначають у Міністерстві.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook