На Волині зареєстрували перший цьогоріч лабораторно підтверджений випадок захворювання на хворобу Лайма (кліщовий лаймбореліоз).

Читайте також: На Волині виявили небезпечне захворювання

Про це інформує Волинський обласний лабораторний центр.

Відомо, що хвороба спричинена укусом кліща після перебування дорослої особи у лісі Горохівського району.

«Саме відсутність належного проведення акарицидних обробок, в першу чергу в місцях масового відпочинку людей, є однією з причин нападів на людей кліщів, які призводять до захворювання на кліщовий лаймбореліоз», – йдеться у повідомленні лабораторного центру.

Довідково:

Хвороба Лайма (кліщовий лайм-бореліоз) – це природно-вогнищеве, інфекційне, полісистемне захворювання, яке розвивається після укусу кліща, зараженого бореліями. Зараження також може відбутися при попаданні випорожнень кліща на шкіру з наступним їх втиранням при розчісуванні.

Читайте також: Де на Волині виявили заражених кліщів

Симптоми іксодового кліщового бореліозу (хвороба Лайма):

– почервоніння в місці укусу кліща (мігруюча кільцеподібна еритема червоно-рожевого кольору 5-6 cм. в діаметрі. У процесі свого розвитку еритема поступово в центрі блідне, зона почервоніння переміщується до периферії, іноді до 50 см.), у 30-40% хворих еритема не спостерігається;

– незначний свербіж в місці укусу кліща;

– часто разом з еритемою у людини з’являється лихоманка, біль голови, затверділість м’язів шиї, ломота в усьому тілі і млявість.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook