Газопостачальна компанія «Нафтогаз України», яка обслуговує близько 1 млн побутових споживачів, підвищила місячну ціну на газ у липні до 13,13 грн за куб. м, натомість річний фіксований тариф становить 7,96 грн за куб. м.

Читайте також: В Україні прогнозують зростання тарифів на опалення і гарячу воду

Про це свідчать дані на сайті компанії, передає УНІАН.

Таким чином, щодо місячної ціни газу на червень, яка була підвищена до 11,94 грн за куб.м, то липнева ціна на 10% вища.

З 1 травня всіх побутових споживачів газу було автоматично переведено на фіксований річний тариф, який діятиме з 1 травня 2021 року по 30 квітня 2022 року.

25 квітня газопостачальні компанії опублікували ціни на газ для населення. Споживачі купуватимуть блакитне паливо за ціною від 7,9 до 13,5 грн за кубометр.

Але за бажання можна знову перейти на місячне обслуговування.

У «Нафтогазі» пояснили, що зростання місячної ціни зумовлене ситуацією на європейському ринку, де ціни на газ є одними з найвищих за останні 4-5 років і станом на середину червня продовжують рости.

Читайте також: У Луцьку клієнтський центр «Волиньгазу» облили невідомою із неприємним запахом речовиною (відео)

За інформацією компанії, ціни на газ в Україні завжди корелюються з європейськими хабами, оскільки наша країна – це інтегрована частина європейського газового ринку з 2015 року. Україна імпортує 30% від загальних обсягів споживання, тому ціни на газ формуються, виходячи з динаміки цін на європейських торгових майданчиках. В середньому на початок червня ціни на газ в Європі сягали 25,9 євро за МВт-год, що трохи більше за 270 дол. за тисячу кубометрів.

Міністр енергетики Герман Галущенко допускає, що місячні ціни на газ і надалі зростатимуть, оскільки на європейському ринку спостерігається дефіцит блакитного палива.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook