Український мільярдер Рінат Ахметов продовжує очолювати список найзаможніших громадян за версією журналу Forbes Україна.

Про це йдеться в опублікованих даних на сайті видання.

Читайте також: Що буде з курсом долара після травневих свят

За рік Ахметов у сфері металургії збільшив статки до 7,6 мільярда доларів, у трійку також ввійшли бізнесмен Віктор Пінчук (2,5 мільярда доларів) та Костянтин Жеваго (2,4 мільярда доларів). Водночас п’ятий президент України Петро Порошенко опустився з третього на сьоме місце рейтингу зі статками у  1,6 мільярда доларів.

До десятки також ввійшли Ігор Коломойський (1,8 мільярда доларів), Геннадій Боголюбов (1,7 мільярда доларів), Олександр і Галина Гереги (1,7 мільярда доларів), Вадим Новинський (1,4 мільярда доларів), Олександр Ярославський (820 мільйонів доларів) та Юрій Косюк (780 мільйонів доларів).

За рік список оновився на 21%: 14 учасників потрапили до переліку вперше (зокрема Віктор Медведчук (620 мільйонів доларів), семеро – повернулися після перерви.

Серед абсолютних новачків найбільше представництво – в IT та енергетиці.

Зазначається, що збагаченню у 2020 році сприяло зростання котирувань ключових експортних товарів – нафти, сталі, пшениці й кукурудзи.

Навесні 2021-го зростання цін на сировинні товари лише прискорилося, створюючи непоганий зачин для збільшення статків учасників національної сотні й у 2022 році. Втім, і для несировинних активів мав місце ефект низької бази порівняння: торішні оцінки формувалися на тлі невизначеності, змішаної з панікою.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook