Група дослідників висунула гіпотезу про те, що на ранніх етапах еволюції метою сексу було не розмноження. За їхніми словами, найпростіші організми таким чином намагалися пережити несприятливі умови. Так, після спарювання у самок деяких комах зміцнюється імунітет, а у самців щурів краще працює мозок.

Читайте також: Психологи розповіли, про що чоловіки та жінки шкодують після сексу

У 1932 році Нобелівський лауреат, генетик Герман Мюллер заявив, що секс збільшує генетичну різноманітність в майбутніх поколіннях. Це дозволяє нащадкам пристосовуватися і виживати, роблячи їх сильнішими, швидшими і стійкішими до впливу навколишнього середовища, пише Максимум.

Кейтлін Макдоноу вважає таку гіпотезу неповною: "У дослідженнях часто упускають з уваги потенціал для отримання безпосередньої користі від спарювання конкретною особиною для самої себе".

Читайте також: Психологи пояснили, чому зникає секс у відносинах та як його повернути

Біолог з університету Нью-Брансвік в Канаді Аврора Неделку передбачає, що на ранніх етапах еволюції метою спарювання було не розмноження, воно виникло під час еволюційного процесу, швидше за все, як спосіб адаптивного реагування на стрес.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook