Вчені провели аналіз та встановили, що найбільші ризики заразитися коронавірусом у вузьких коридорах, оскільки хворі можуть залишати за собою багатометровий шлейф вірусних частинок.
Читайте також: В Україні зафіксували понад 2 тисячі випадків повторного інфікування COVID-19
Яким чином коридори підвищують ризики інфікування
Обчислювальне моделювання китайських вчених показало, що іноді мікрокраплі з дихальних шляхів заражених зависають приблизно за метр від підлоги, що особливо небезпечно для дітей, пише Здоров'я 24.
Чинники, які посилюють ризики
На структуру повітряного потоку і поширення вірусів впливають такі об'єкти:
скляні перегородки;
вікна;
кондиціонери;
туалети.
Попереднє моделювання зазвичай передбачало наявність великого відкритого внутрішнього простору, але не враховувало ролі наявності сусідніх стін, які можуть бути в вузькому коридорі.
Якщо людина, що йде по коридору, кашляє, з її дихання виділяються краплі, які рухаються навколо її тіла і позаду нього, утворюючи слід. Експеримент показав рециркуляцію довгого сліду, який може залишати за собою інфікований.
Читайте також: Ці ліки треба викинути: Уляна Супрун закликала "декомунізувати" аптечки
Режими темпів поширення вірусу
В одному з режимів краплі частинок вірусу поширюється далеко позаду людини-носія, створюючи таку собі "хмару" із крапель з вірусом.
В іншому режимі хмара прикріплюється до спини людини і тягнеться за нею, коли вона рухається у просторі.
У відділеному режимі концентрація крапель набагато вища, ніж у приєднаному, через 5 секунд після кашлю.
"Це є серйозною проблемою для визначення безпечної соціальної дистанції в таких місцях, як дуже вузький коридор, де людина може вдихнути вірусні краплі, навіть якщо пацієнт перебуває далеко попереду неї", – зазначили дослідники.
Особливо це небезпечно для дітей, оскільки в обох режимах хмара крапель тримається на відстані над землею, яка становить приблизно половину зросту інфікованої людини, іншими словами, на рівні рота у дітей.
Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook
Коментарі
коментарів немає