Носіння захисної маски може допомогти коронавірусу проникнути в мозок та створити ще більшу загрозу для здоров'я.

Читайте також: Вчені знайшли препарат, який пришвидшує одужання від коронавірусу на тиждень

У цьому переконує колишній нейрохірург, автор наукових робіт із США, доктор Рассел Блейлок, передає The Science Times. Він також попередив, що маски не здатні повністю захистити від COVID-19 і загалом зараження хвороботворними мікроорганізмами.

На думку лікаря, лише хворі люди повинні носити маску, яка не дасть шансу вирватися "частинкам вірусу". Але водночас фахівець зазначає: якщо інфекція й надалі концентруватиметься та циркулюватиме в носових проходах, то в підсумку нібито може потрапити в мозок.

"Немає наукових доказів, які вимагають використання лицьової маски для профілактичних заходів у разі коронавірусу", – заявив доктор Блейлок, додавши, що тепер вчені, навпаки, намагаються з'ясувати небезпеку носіння маски, особливо протягом тривалого часу.

Читайте також: Вчені заявили, що коронавірус пішов не з ринку в Ухані

Вони передбачають підвищений опір дихальних шляхів, накопичення вуглекислого газу, гіпоксію або недостатнє постачання киснем, головні болі та навіть інші небезпечні для життя ускладнення.

Зокрема, під час дослідження Національної університетської лікарні Тайваню було виявлено, що використання медичними працівниками масок N95 зумовлює в них гіпоксемію, низький рівень кисню в крові та гіперкапнію (стан, який спричинює надмірна кількість CO2 у крові).

В іншому дослідженні повідомлялося про появу головного болю в медиків, які використовують ту ж захисну маску для обличчя. Точно так само було виявлено, що вагітні жінки відчувають проблеми з диханням, пов'язані з використанням маски N95.

"Тож не можна нападати або критикувати здорових людей, які не носять масок, оскільки дослідження показують, що це врешті-решт може виявитися набагато мудрішим вибором", – підкреслив доктор Блейлок.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook