Виконуючий обов’язки головного лікаря Нововолинської центральної міської лікарні Андрій Сторонський прокоментував ситуацію зі смертю чоловіка та закритим приймальним відділенням, яку обговорюють в соцмережах.

Читайте також: Відійшов у вічність священник Свято-Покровського храму Волинської єпархії УПЦ (МП)

Нагадаємо, у соцмережі Facebook з'явилась інформація, що не дочекавшись невідкладної допомоги від медиків, помер у лікарні 59-річний нововолинецьЦя сумна подія сколихнула соцмережі й, можливо, все ж таки нарешті сколихне Нововолинську центральну міську лікарню, яка має поважний статус опорної. 

"Коли привіз колегу, було зачинене приймальне відділення в хірургічному корпусі і його санітарка направила в приймальне у терапевтичному. Звідти черговий лікар-терапевт направила назад у реанімацію, однак лікар-реаніматолог був у пологовому", – розповів Василь Андрусик у соцмережі, пише БУГ.

Питання нефункціонування приймального відділення невідкладної екстреної медичної допомоги підняв депутат Нововолинської міської ради Микола Лукашук. Він зазначив, що до нього звернувся чоловік, який відвозив померлого у вище згадане відділення.

Лукашук говорить: "Думав, що відділення працює, адже його офіційно відкрив ще тоді чинний міський голова Віктор Сапожніков. Разом із Андрієм Сторонським, Віктором Морозом та головою Волинської ОДА перерізали стрічку. Виявляється, там усі кабінети працюють".

За офіційним коментарем з приводу того, чому відділення не працює та ненадання допомоги померлому, БУГ звернувся за коментарем до виконуючого обов’язки головного лікаря НЦМЛ Андрія Сторонського.

Сторонський зазначив, що будівництво відділення не пов’язане із ситуацією, яка склалася. Однією із проблем, яка гостро стоїть в лікарні – це відсутність персоналу. А відділення не працює, бо немає актів введення в експлуатацію, є питання до будівельників.

"Є два приймальних відділення: одне в хірургічному, інше – а терапевтичному корпусі. У лікарні є лише один черговий лікар-реаніматолог і якщо є кесарів розтин, він йде в пологове. На ньому також є дві реанімації: "чиста" і "ковідна. За три роки кількість лікарів зменшилася на 40 чоловік, медики розраховуються, не хочуть працювати", – говорить Сторонський.

На запитання, яка реакція була на ситуацію зі смертю чоловіка, керівник Нововолинської лікарні розповів, що лікарю-терапевту дали догану.

"Ми розбиралися, лікар отримала догану і вона в той самий день написала заяву. Скоро не буде лікарів з таким відношенням, з таким цькуванням", – зазначив Сторонський.

Читайте також: На Волині трагічно загинули двоє пенсіонерів

Він додав, що з черговими лікарями проведено навчання, розповіли алгоритм дій в подібних ситуаціях.

"Та якщо людина задихається, треба викликати "швидку", медики почнуть дореанімаційні дії і вони чітко знають, куди пацієнта вести", – говорить керівник НЦМЛ.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook