Переселенці у Луцьку можуть залишитись без даху над головою. Тікаючи від війни, вони приїхали на Волинь у пошуку порятунку. Але досі не можуть вирішити багатьох проблем, зокрема і житлового питання.
Читайте також: "Оголошена війна – це кінець демократії на Волині", – нардеп висловилась про неправомірні дії Олександра Савченка
Про це йдеться у сюжеті ТРК Аверс.
Готель "Світязь" став прихистком для 22 сімей переселенців. Зараз їх залишилось лише 8, решта від безвиході повернулась назад, на окуповану територію. Серед переселенців більшість пенсіонери, багато інвалідів, є й діти. Всі вони вже адаптувалися до життя на Волині і готові залишитись тут назавжди. Адже повертатись на малу батьківщину небезпечно, там їх вважають зрадниками та ворогами. А тут вони нікому не потрібні.
Влада від них просто відмовилась. До всіх проблем додалася ще одна, готель у якому вони мешкали всі ці роки віддали в оренду новим власникам, а ті в свою чергу більше не мають можливості утримувати переселенців. А відтак 1 березня ці сім’ї можуть залишитись на вулиці без даху над головою.
Згідно з міжнародними стандартами, держава повинна вжити заходів задля забезпечення права на достатній рівень життя та відновлення втраченого житла переселенців. Проте, на державному рівні це питання досі не вирішено.
Читайте також: Голова Волинської ОДА Савченко на місяць заморозив роботу області
А альтернативи поки що ніякої не має, тож люди залишились сам на сам зі своїми проблемами. А їх вистачає, і у кожного вони свої. Та звісно, найболючіша це житло, адже жодна з сімей не може дозволити собі орендувати квартиру чи будинок, не кажучи вже про їх придбання. Здавалося б що-що, а квартиру у Луцьку вже можна було б знайти, але охочих прийняти до себе переселенців, навіть готових належно сплачувати оренду і комунальні послуги майже немає. А ті, які зважуються на такий крок, пропонують неналежні умови проживання, встановлюють захмарну плату за оренду або ж не дають ніяких гарантій, що не виселять за місяць. Керівництво готелю "Світязь" з об’єктивних причин теж не може продовжувати співпрацю з переселенцями, хоча щиро вболіває за їх долю.
Олег Володимирович все життя важко працював на шахті, зараз на заслуженій пенсії, але щоб прогодувати сім’ю, вони з дружиною продовжують працювати вже тут у Луцьку. Чоловік хотів поїхати до Польщі на заробітки та його попередили, що втратить всі можливі гарантії і соціальні пільги. Надія Яківна до недавнього часу ще займалась господарством, але від пережитих хвилювань втратила здоров’я і тепер більше не може ходити, тож практично увесь час прикута до ліжка. Є серед переселенців і сім’я Швєдових, у якій 4 пенсіонерів, причому двоє з них – інваліди. Якщо житла для них не знайдеться, Швєдови будуть змушені повернутись у Донецьк, як і інші сім’ї перед тим.
Читайте також: Декілька ОТГ платитимуть за навчання дітей у луцьких дитсадках
Будемо сподіватись, що найближчим часом житлове питання переселенців таки буде вирішено. Але не треба забувати, що через позовну заяву голови Волинської облдержадміністрації на Облраду, обласний бюджет тимчасово заморожений. Скільки тягнутиметься судова тяганина ніхто не знає. А відтак сім’ї переселенців знову стали заручниками ситуації. Тоді як до 1 березня залишився лише місяць.
Детальніше у сюжеті:
Читайте головні новини Волині та України також на наших сторінках у Facebook та Twitter
Коментарі
коментарів немає