Ніхто на поступки перевізникам не йде, а також, щоб не допустити транспотрний колапс, Луцьк закупить 30 нових тролейбусів. Окрім того, було оголошено конкурс на міські маршрути, до участі запрошують й перевізників з інших міст.

Читайте також: Повідомили, у яких маршрутках Луцька встановлять валідатори

Про це Луцькрада вказала 18 листопада у відповіді на петицію щодо шантажу з боку перевізників. Нагадаємо, на початку листопада лучанин Вадим Слива зареєстрував петицію з вимогою припинити багаторічний шантаж міста з боку маршрутників, повідомляє ІАВолинськіНовини.

Він запропонував змінити умови договору з місцевими перевізниками, залучити надійних перевізників з інших міст і збільшити тролейбусний парк.

Відзначимо, що петицію чоловік подав у зв’язку з шантажем луцьких маршрутників. Так, багато маршрутних таксі 1 листопада розмістили оголошення про те, що за десять днів припинять надавати послуги перевезення у зв’язку з запровадженням безготівкової оплати проїзду.

Оскільки петиція лучанина за 15 діб зібрала понад 300 необхідних підписів, Луцька міська рада підготувала відповідь на звернення.

Читайте також: Повідомили, до якого часу лучани зможуть розраховуватись готівкою у громадському транспорті

У тексті за підписом першого заступника Луцького міського голови Григорія Недопада зазначено, що в місті Луцьку проводяться заходи, пов’язані із запровадженням автоматизованої системи обліку оплати проїзду.

"Листівки, які Ви могли спостерігати в транспортних засобах, – ніщо інше, як прояв негативної реакції на повідомлення організатора перевезень про запровадження обліку оплати проїзду", – наголошено у відповіді.

Щодо залучення перевізників з інших міст, то відзначено, що, відповідно до Закону України "Про автомобільний транспорт", визначення автомобільного перевізника на автобусному маршруті загального користування здійснюється виключно на конкурсних засадах.

"До обов'язкових умов конкурсу на перевезення пасажирів належать визначена органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування обґрунтована структура парку автобусів, що працюватимуть на маршруті загального користування, за пасажиромісткістю, класом, технічними та екологічними показниками; державні соціальні нормативи у сфері транспортного обслуговування населення.

У місті Луцьку затверджена мережа автобусних маршрутів передбачає наявність на автобусних маршрутах №17 та №17а автобусів із пасажиромісткістю 80 місць та екологічні вимоги – Євро-5, але, на жаль, ніхто з перевізників не залучає таких автобусів", – вказано в тексті.

Читайте також: У маршрутках Луцька заборонили оплату за проїзд через "Приват24"

Також у Луцькій міській раді нагадали, що, згідно з спільним проєктом з Європейським інвестиційним банком "Оновлення інфраструктури електротранспорту міста Луцька", передбачена закупівля 30 нових комфортних низькопідлогових тролейбусів.

"Варто зазначити, що тендер відбувається за процедурами Європейського інвестиційного банку. Уже розпочато процес оцінки тендерних пропозицій конкурсантів на відповідність тендерній документації: технічним специфікаціям рухомого складу, вимогам до фінансового стану постачальника тощо. Після погодження Європейським інвестиційним банком звіту про оцінку ми отримаємо переможця", – зауважено.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook