Зловмисники виготовляли різні підроблені документи, які зазвичай у подальшому збувалися членам злочинних угруповань. За оперативною інформацією, один зі станків для виготовлення документів раніше використовувався у державній установі та був привезений з тимчасово окупованої території Луганської області. Наразі встановлено, що група виконала більше тисячі замовлень на суму близько 8 мільйонів гривень.
Читайте також: Неповнолітній волинянин втік з притулку для дітей
Про це сьогодні, 12 липня, повідомив начальник Департаменту карного розшуку Нацполіції України Сергій Тіхонов, йдеться на сайті патрульної поліції у Волинській області.
"Отримали інформацію, що в Україні діє організована злочинна група, яка займається виготовленням та масово розповсюджує підроблені документи державного зразка з відповідними ступенями захисту. Це такі документи як свідоцтва про реєстрацію транспортних засобів, посвідчення водія, нотаріальні доручення, довідки науково-дослідного Бюро судових експертиз", – розповів керівник карного розшуку країни.
Всі учасники групи – мешканці Івано-Франківської, Волинської, Черкаської, Київської областей та Києва, віком від 20 до 54 років. "Працювали" за чіткою ієрархією − кожен з учасників виконував свою функцію у групі, відповідаючи за конкретний напрямок роботи.
Зловмисники розміщували через інтернет оголошення з інформацією про свої "послуги" та номерами контактних телефонів. Один із учасників відповідав на телефонні дзвінки та приймав замовлення. Після внесення завдатку на банківську картку "клієнт" надсилав свої дані для документів через месенджери.
Читайте також: У Києві вахтер закатував жінку через почуття (ВІДЕО)
Зібрана інформація передавалася учасникам групи, які безпосередньо за допомогою станків виготовляли підроблені документи із захисними голографічними елементами. Окремі учасники пересилали готові замовлення "клієнтам" поштою. При цьому зловмисники використовували різні засоби конспірації, зокрема, постійно змінювали свої анкетні дані та номери телефонів. Попередньо, фігуранти користувалися навіть жіночим ім’ям.
Наразі поліцейські встановили, що зловмисники виконали понад тисячу замовлень на суму близько 8 мільйонів гривень. Але є всі підстави вважати, що їх було більше.
Працівниками Департаменту карного розшуку Нацполіції України спільно з Головним слідчим управлінням Нацполіції, Департаментом кіберполіції та спецпризначенцями під процесуальним керівництвом Генеральної прокуратури України п’ятьох учасників злочинної групи було викрито та затримано у порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України.
Читайте також: "Волинська земля": дерибан чи законне відчуження?
Окрім того, за попередньою інформацією, один зі станків для виготовлення документів, який використовували зловмисники, раніше використовувався у державній установі та був привезений з тимчасово окупованої території Луганської області. Наразі ці дані перевіряються.
Читайте головні новини Волині та України також на наших сторінках у Facebook та Twitter
Коментарі
коментарів немає