Польський уряд не ухвалить рішення, які можуть стратегічно вдарити по польських лікарях і по польській системі охорони здоров’я.

Читайте також: Польські митники розпочали "тихий" страйк, на кордоні можливе збільшення черг – ЗМІ

Про це в інтерв'ю ТСН.ua сказав посол Польщі в Україні Бартош Ціхоцький. Дійсно, польський Сейм попередньо схвалив рішення про спрощене працевлаштування медичного персоналу з-поза меж ЄС на спрощених умовах. Йдеться про медсестер, акушерок, фельдшерів та лікарів. Але остаточного схвалення цього рішення ще не було. 

За словами Бартоша Ціхоцького, наразі в польському парламенті й уряді йде дискусія й аналіз різних варіантів.

"Зрозуміло, що жодна країна в світі не будувала свою систему охорони здоров’я на умови пандемії. І в цьому сенсі, так, у нас не вистачає лікарів. Але їх не вистачає завжди. Я не впевнений, що завдяки запрошенню чи білоруських, чи українських, чи азіатських лікарів можна буде цей дефіцит, цю кризу виправити. Так, ми живемо поруч. Тому, наприклад, додаткове ослаблення вашої системи охорони здоров’я, чи білоруської, так чи інакше вдарить по нашій епідемічній безпеці. Ми живемо не на острові, а на континенті. Неможливо у нас збудувати скажімо якусь ідеально систему, а поруч з нами все це завалиться.  Це неможливо", − зазначає дипломат. 

Читайте також: Виганяють із речами на вулицю: українки в Італії опинилися на межі виживання через COVID-19

За його словами, в Польщі більше мільйона українців: студентів, менеджерів, працівників чи просто якісь сімейні зв’язки. 

"Зрозуміло, що треба знайти такий вихід, щоб ми спільно вийшли з цієї епідемії. І тут мова йде про вакцинацію, тестування, лікарську опіку. Але польський уряд не ухвалить рішення, які можуть вдарити стратегічно по нашим лікарям і по нашій системі охорони здоров’я. Є дилема", − підсумував посол Польщі в Україні.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook