Другий рівень пенсійної системи буде обов’язковим, але не для всіх. Міністр соціальної політики Марина Лазебна розповіла, які категорії українців обов’язково будуть переведені на накопичувальну пенсію.

Читайте також: Що таке довічна пенсія і як її отримати

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на інтерв’ю міністра для «Українських новин».

«Що таке обов’язкова накопичувальна пенсійна система? Всі офіційно працевлаштовані люди – застраховані особи – будуть учасниками цієї системи, тобто вони будуть мати свої пенсійні накопичувальні рахунки, куди будуть відраховуватися кошти з їх зарплати», – сказала міністр.

Міністерство, за словами Лазебної, пропонувало дозволити людям, старшим 50 років, самостійно вирішувати, чи переходити на накопичувальну систему, але поки що ця пропозиція залишається неврахованою.

«За пропозицією нашого міністерства включили до участі у накопичувальній системі людей, які виконують важливі соціальні функції та отримують у зв’язку з цим різні види допомоги та грошового забезпечення від держави (особи у декреті або доглядають непрацездатних родичів, вихователі дитячих будинків сімейного типу та інші)», – зазначила вона.

Читайте також: Українцям перерахували пенсії: хто і скільки отримає доплати

Міністр пояснила, що ці особи мають низькі доходи і, як наслідок, низькі пенсії із солідарної системи, тому їх переведуть на накопичувальну систему.

«ФОПи, особи, які провадять незалежну професійну діяльність, члени фермерського господарства братимуть участь на добровільній основі», – сказала Лазебна.

Нагадаємо, доходи громадян, які ті отримають в накопичувальних пенсійних фондах в рамках пенсійної системи другого рівня в Україні, не будуть обкладатися податками.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook