Ухвалення нових правил в'їзду до зони Шенгену для громадян країн, які мають безвізовий режим з Євросоюзом, вийшло на фінішну пряму. 25 квітня посли Євросоюзу ухвалили остаточний документ, який отримав назву "Європейська система інформації та авторизації подорожей". Тепер за нього мають проголосувати депутати Європарламенту – у першому читанні, після чого передадуть для ухвалення Раді ЄС.
Читайте також: Українські прикордонники активно співпрацюють з Інтерполом
Текст документа ще не оприлюднили. Проте "ТСН" зібрав декілька вже відомих фактів про нові правила в'їзду.
1. Нові правила стосуватимуться всіх країн, які мають безвізовий режим з ЄС, зокрема України, Великої Британії та Канади.
2. Перед поїздкою потрібно заповнити онлайн-заявку та заплатити 7 євро за оброблення інформації. У заявці потрібно вказати дані закордонного паспорту – того, з яким збираєтесь подорожувати.
3. Інформація буде автоматично оброблена та зіставлена з базами даних ЄС та Інтерполу, щоб визначити, чи існують підстави для відмови у дозволі на в'їзд.
4. Якщо система не помітить жодних сумнівних фактів, заявник отримає швидку відповідь. Проте у разі виникнення необхідності додаткового аналізу заявку буде оброблено вручну компетентними органами.
5. Дозвіл або відмова видається не пізніше ніж через 96 годин після подання заявки, або якщо була надана додаткова інформація, через 96 годин після отримання цієї інформації.
Читайте також: Куди поїхати українцю без візи в 2018 році
6. Отримання онлайн-дозволу на в'їзд не позбавляє мандрівника прикордонної перевірки. Тобто остаточне рішення про в'їзд ухвалюватиме прикордонник.
7. Авторизація на проїзд дійсна протягом трьох років або до закінчення терміну дії дорожнього документа (паспорта), зареєстрованого під час заявок, залежно від того, що відбудеться раніше.
Нові правила покликані покращити безпекову ситуацію у ЄС. Завдяки їм правоохоронні органи країн ЄС планують створити єдину базу даних усіх мандрівників до зони Шенгену.
Нова система дозволить мати інформацію про людей з-за меж ЄС, про їхній в'їзд, виїзд та відмову у в'їзді, реєстрацію під час подорожі до та з ЄС. Система буде застосовуватися незалежно від того, чи потрібна віза. У Європарламенті зауважили, що правила щодо людей, які в'їжджають до Шенгенської зони, терміново потребують оновлення через проблеми безпеки, а також збільшення кількості мандрівників за останні роки.
Читайте головні новини Волині та України також на наших сторінках у Facebook та Twitter
Коментарі
коментарів немає