В Україні вдруге після багаторічної перерви пересадили донорське серце. Як і півтора місяця тому, операцію провели у звичайній районній лікарні у місті Ковель на Волині.

Читайте також: На Волині у лікарні провели унікальну операцію (фото)

Цього разу донором став 42-річний чоловік, який помер від інсульту. Його рідні вранці підписали згоду на донорство. У чоловіка вилучили нирку та серце. Як нині почуваються пацієнти розповіла журналістка Ірина Заславець у Facebook.

Святославу – 59. У минулому він водій швидкої. Пережив два інфаркти, останній - на роботі. Тиждень із болем в грудях він іще возив і носив пацієнтів, не підозрювавши, що серце критично вражене. Йому сказали – врятує лише трансплантація. І вже 12 годин у його грудях б’ється здорове серце.

Святослав усміхається і просить наступного разу в реанімацію принести йому кави☺️

Дмитрові – 40. Він військовий на пенсії. Вчить діток рукопашного гопака, очолює національно-патріотичний центр "Волинська Січ". Два роки Дмитро був на гемодіалізі, у надії отримати донорський орган об’їзд в Запоріжжя, Київ... Каже, навіть уявити не міг, що так пощастить вдома, у Ковелі. Поряд з Дмитром дружина Іра, вона всю ніч просиділа під операційною – в сльозах, а зараз уже усміхається в реанімації. Нирка працює. Дмитро каже: його найбільші уже реальні плани – подорожувати. Просить наступного разу взяти його з собою на Говерлу.

Читайте також: Діагноз звучить страшно: волинянину терміново шукають донорів крові

Я не втомлюся повторювати: трансплантація для мене – це диво, яке повертає до життя тих, хто вже втрачає надію. І відбувається воно лише завдяки найбільшому прояву людяності – підписанню згоди на донорство.

Чоловікові, який після смерті врятував вдвох людей, було 42 роки. Він теж колись був військовим. Помер від інсульту. Його дружина, сестра і мама дали згоду на донорство. Їм, кажуть лікарі, навіть не довелося довго розповідати про важливість такого рішення, вони погодилися одразу, бо захотіли, щоб навіть після смерті їхня рідна людина продовжила жити.

Пам’ять чоловіка, перш ніж взяти його органи, в операційній вшанували хвилиною мовчання. А в реанімації сьогодні і Дмитро, і Святослав дякувати рідним за це їхнє рішення. Рішення завдяки якому тепер житимуть.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook