В результаті інтенсивних дощів і поривів вітру 22 і 23 червня затопило вісім областей України, в основному на заході. Там піднявся рівень води в річках, затопило будинки, розмило дороги, повалило дерева і частково зруйнувалася дамба.
Читайте також: На Волині внаслідок негоди знеструмлено 17 населених пунктів
У пресслужбі Міністерства внутрішніх справ зазначили, що рятувальники відкачали вже близько п'яти тис. кубометрів води. Фото і відео наслідків негоди опублікували користувачі соціальної мережі, пише Обозреватель.
У західних областях оголосили третій (червоний) рівень небезпеки.
Через дощ постраждали Івано-Франківська, Чернівецька, Кіровоградська, Вінницька, Полтавська, Львівська, Одеська та Рівненська області.
Президент Володимир Зеленський обговорив з урядом питання допомоги українцям, постраждалим від сильних повеней, і поставив завдання відправити в регіони гуманітарний вантаж.
У Національній поліції заявили, що станом на 12:30 23 червня підтоплені 73 населені пункти, в одинадцятьох районах затоплено 450 домогосподарств, а також зруйновано 6 дерев’яних мостів і частково розмито дороги.
У Карпатах через руйнування, спричинені потужними зливами, загинуло троє людей – 2 жінки та чоловік. Так, у селі Дземброня літня жінка впала у бурхливий потічок і потонула. У Яблуниці в річку злетів автомобіль – водій та пасажирка загинули.
Читайте також: Україну накриють дощі з грозами: синоптикиня уточнила прогноз на початок тижня
"Тим часом на Прикарпатті та Буковині – біда. Колишній струмок = стихійна річка. Висока вода зносить все, що їй попадається на шляху", – написала Наталка Макогон на сторінці в Facebook.
Дівчина зазначила, що місцями потік води могли утримати ліси, яких давно немає.
На записі видно, що в результаті зливи на дорогах утворилися справжні річки. Через сильний потік води місцеві жителі не можуть самостійно безпечно пересуватися.
Катастрофічна ситуація виникла і на дорозі Микуличин – Яремче. Там дорогу просто завалило уламками стовбурів дерев і камінням.
Крім того, в Яремче розмита внаслідок потопу дорога обвалилася практично під ногами у дітей.
"В Івано-Франківській області вже кілька днів тривають інтенсивні дощі і прогнозуються ще, як мінімум, на два дні. Піднімається рівень води в річках, розливи річок підтоплюють житлові будинки, домогосподарства. У гірській місцевості активізувалися зсувні процеси, які перекривають дороги", – відзначили в пресслужбі МВС.
У Львівській області через тривалі сильні дощі вийшла з берегів річка Туринка в районі села Зарічне. В результаті повені затопило близько 100 житлових будинків і 105 господарських споруд. На місці події продовжують працювати рятувальники і поліцейські.
Станом на 17:00 23 червня, як повідомляється на сайті ДСНС, роботи з ліквідації наслідків негоди тривали в чотирьох областях: Івано-Франківській, Закарпатській, Чернівецькій і Львівській.
Наслідки негоди в Івано-Франківській області:
на території 13 адміністративних районів підтопило 866 домогосподарств, 604 житлових будинки, 210 присадибних ділянок, 23 пішохідних та 13 автомобільних мостів;
розмито 15340 метрів автомобільних доріг, 29 населених пунктів залишилися без дорожнього сполучення;
відбулося дев'ять зсувів;
зруйновано 280 метрів берегоукріплень.
Вертоліт рятувальників Eurocopter Н225 доставив для жителів Верховинського району, з якими було відсутнє транспортне сполучення, 2150 кг продуктів харчування (борошно, цукор, крупи, хліб).
У Закарпатській області:
підтоплено 70 дворогосподарств та 40 гектар пасовищ;
відбулися переливи через автодорогу державного значення Н-09 Мукачево-Рогатин у с. Костилівці Рахівського району в двох місцях (протяжністю 100 м, рух транспорту було зупинено), в с. Білизні (рух транспорту було зупинено), в с. Кваси в одному місці (протяжність 50 м) і в районі Рахова (протяжністю 100 м, рух транспорту було зупинено).
У Чернівецькій області:
у м. Вижниці було зруйновано тіло дамби на р. Черемош, вода знесла берегоукріплення;
поблизу с. Розтоки Путильського району на автодорозі регіонального значення Р-62 Чернівці-Верховина змило частину дорожнього полотна з утворенням провалу.
У Львівській області було підтоплено близько 100 житлових будинків, 105 господарсько-нежитлових споруд, недіюча школа, ветеринарний пункт, два продуктові магазини та бібліотека.
Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook
Коментарі
коментарів немає