Після заяви кандидатки в ректори СНУ Наталії Коцан про те, що багаторічний очільник вишу Ігор Коцан залучає адмінресурс для власної агітації, в університеті провели збори викладачів, аби з’ясувати ситуацію. Зі слів Наталії Коцан, в неї вимагали спростувати цю інформацію, а в іншому випадку – розповісти про "деякі факти з роботи її кафедри". Про це Наталія Коцан розповіла в коментарі ІА Волинські Новини.

Читайте також: Агонія чи конвульсії: доктор наук розкритикувала недобросовісного конкурента

Нагадаємо, днем раніше, 18 листопада, під час зустрічі з трудовим колективом Наталія Коцан зробила гучну заяву про те, що на зустріч з Ігорем Коцаном викладачів фактично "зганяли".

"Щодо централізованих механізмів управління наведу один-єдиний приклад: сьогодні наш ректор, як кандидат на цю посаду, зустрічається з факультетом міжнародних відносин. То декану було сказано, що всіх, хто буде, – під списочок, а кого не буде – тому написати пояснювальну записку про причину відсутності", – зазначила вона.

Вже наступного дня, зі слів Наталії Коцан, декан факультету міжнародних відносин, який зараз виконує обов’язки ректора, зателефонував їй і сказав, що вона має спростувати своє інтерв’ю саме в тій частині.

"Якщо я цього не зроблю, він розповість про деякі факти з роботи моєї кафедри. Очевидно, він натякав на двох викладачів – Олександра Федоровича Моцика (це посол України, який працює в нас на 0,25 ставки) та Романа Ігоровича Коцана, який є кандидатом політичних наук з базовою освітою міжнародні відносини і працює на 0,4 ставки.

Читайте також: "Відсутність прозорості", – кандидатка на ректора СНУ про головні проблеми університету

Ці люди потрібні нам не тільки для забезпечення навчального процесу, а й для акредитації та ліцензування зокрема іноземців. Але у зв’язку з тим, що ставки в нас обрізані, вони мають таке навантаження. Причому кафедра про це знає. Але цим на мене тиснуть, вважаючи, що вони якось не так виконують свої обов’язки, як усі інші", – зазначає Наталія Коцан.

При цьому, з її слів, в університеті чимало випадків, коли викладачі числяться лише номінально.

"Василь Васильович Токарський числиться на історичному факультеті, але на пари не з’являється. Зате він входить у наглядову раду університету, йому за одну гривню на історичному факультеті здають кафе "Ейнштейн". І цей список можна продовжувати", – пояснює вона.

19 листопада Наталії Коцан зателефонувала лаборантка кафедри, яку вона очолює, і сказала, що на 11:45 декан факультету міжнародних відносин збирає викладачів, аби з’ясувати ситуацію.

"Я подзвонила Сергію Федонюку і сказала, що теж викладачка і що запізнююся, на що він відповів, що я непорядна людина і поклав слухавку. Поки я приїхала, ці збори закінчилися. На них були викладачі моєї кафедри, а також кафедри міжнародної інформації і політичного аналізу.

Він зібрав їх не як посадова особа, не як в.о. ректора, а для приватної бесіди, щоб з’ясувати, чи були такі факти. Викладачі моєї кафедри сказали, що я як завідувач таких вказівок не давала. Одна з викладачок кафедри міжнародної інформації і політичного аналізу відповіла, що її завідувачка кафедри сказала, що якщо вона не прийде на зустріч з Ігорем Коцаном, її звільнять з роботи. Цю інформацію Сергій Валентинович взяв до уваги й колектив розійшовся", – розповідає Наталія Коцан.

Читайте також: Призначили виконувача обов'язків ректора СНУ (фото)

Декан факультету міжнародних відносин повідомив, що інформацію, озвучену Наталією Коцан, перевіряють.

"Якщо такі факти мали місце, ми з’ясуємо цю інформацію. І якщо це наклеп – то це дуже огидно", – повідомив Сергій Федонюк.

Разом з тим, зазначає кандидатка на посаду ректора, якщо і звинувачувати когось в непорядності, то очільника СНУ Ігоря Коцана, який, з її слів, незаконно позбавив її місця у вченій раді університету.

"У 2014 році трудовий колектив факультету висунув мене у члени вченої ради. Процедура така: збирається трудовий колектив, голосують за якусь персону і вона входить у вчену раду університету. Є витяг з протоколу засідання вченої ради. Далі надійшов запит – спочатку усний, потім письмовий – з проханням поміняти кандидатуру Наталії Коцан, оскільки її не погодив ректор. Цьому є підтвердження. Я звернулася в міністерство, воно надало лише розпливчату відповідь, як має бути за законом", – резюмує вона.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook