Конституційний Суд України поновив право працівників освіти на пенсію за вислугу років.
Читайте також: Більшість українців залишиться без пенсії: як діяти
Про це повідомляє Профспілка працівників освіти і науки.
Конституційний Суд визнав неконституційними деякі положення статей 54 та 55 Закону "Про пенсійне забезпечення" зі змінами 2015 року.
Зазначається, що зміни у сфері пенсійного забезпечення мають бути достатньо обґрунтованими, здійснюватися поступово, обачно й у заздалегідь обміркований спосіб, базуватися на об’єктивних критеріях, бути пропорційними меті зміни юридичного регулювання, забезпечувати справедливий баланс між загальними інтересами суспільства й обов’язком захищати права людини, не порушуючи при цьому сутності права на соціальний захист.
Читайте також: Українців попередили про чергове збільшення пенсійного віку
У Рішенні зазначається, що Законом № 911 встановлено як додаткову умову для призначення пенсії за вислугу років досягнення певного віку окремим категоріям працівників, зокрема досягнення віку 55 років для працівників освіти, охорони здоров’я та соціального забезпечення.
Статтею 51 Закону № 1788 пенсії за вислугу років встановлюються окремим категоріям громадян, зайнятих на роботах, виконання яких призводить до втрати професійної працездатності або придатності до настання віку, що дає право на пенсію за віком.
Мова йде про роботи, які мають безпосередній вплив на здоров’я працівника і можуть призвести до втрати професійної працездатності (здатності виконувати роботу за професією) до настання віку, що дає право на пенсію за віком.
Таким чином втрата професійної працездатності або придатності не пов’язана з досягненням працівником певного віку, тому не може бути умовою для призначення пенсії за вислугу років.
Читайте також: Стало відомо, коли українцям підвищать пенсії
Конституційний Суд України виходить з того, що встановлення як додаткової умови для призначення пенсії за вислугу років досягнення віку 55 років для осіб, зазначених у пунктах "е", "ж" статті 55 Закону № 1788, нівелюють сутність права на соціальний захист, не відповідають конституційним принципам соціальної держави та суперечать положенням статей 1, 3, частини третьої статті 22, статті 46 Основного Закону України.
У Рішенні КСУ зазначається також, що законодавець, зрівнявши вік виходу на пенсію для чоловіків і жінок, зайнятих на відповідних роботах, що пов’язані зі шкідливим впливом на здоров’я та призводять до втрати професійної працездатності або придатності до настання віку, що дає право на пенсію за віком, скасував спеціальні гарантії щодо охорони праці і здоров’я жінок та встановлені спеціальні умови набуття права на пенсію за вислугу років.
Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook
Коментарі
Людмила
18.06.2019 13:32:28
А якщо людина пропрацювала більше 20 років техпрацівником у школі хіба неможна їй дати хоть 5 мінімальних зарплат до пенсії. І також раніше піти на пенсію.
Сергій сабадаш
18.06.2019 20:34:22
Ексклюзивно! Я рахую. що робочий день взагалі має бути не більше 4-х годин. робочий тиждень не більше 3-х днів. а зарплата не менше 4-х тисяч доларів для техперсоналу!!! В принципі. для педагогів також... А на пенсію потрібно виходити в 35 років. бо інакше можна не встигнути пожити...