Заяви Філарета про внесення зміни в Статут Православної церкви України загрожують відкликанням Томосу про автокефалію ПЦУ.

Читайте також: "Приїхали розвалити нашу церкву": Філарет поіменно назве "промосковські сили" з оточення Епіфанія

Таку думку в інтерв'ю "Апострофу" сказав колишній глава Української автокефальної православної церквимитрополит Макарій.

"То є безглуздям. Церква, яка щойно отримала Томос, має не посади ділити, не двовладдя створювати і тим більше не Статут міняти, а гуртувати священників та парафії. Потім треба пожити разом, прибрати всі суперечки і вже після цього збирати Собор, щоб вносити зміни до Статуту", – сказав Макарій.

Наразі немає підстав відкликання Томоса про автокефалію Константинополем, але загалом така загроза існує.

"Це можливо, якщо таке неподобство продовжиться, якщо недіючий патріарх продовжить у тому самому напрямі і його підтримуватимуть деякі політики, а обраний Предстоятель, не діючи, буде мовчати", – зауважив колишній голова УАПЦ.

Читайте також: Філарет про брехню Порошенка: "Довіряв Порошенку та Епіфанію, а вони обманули мене"

За його словами, аби припинити чвари всередині Православної церкви потрібна допомога Вселенського патріарха.

"Я запропонував зібрати Синод і звернутися до Вселенського Патріарха з проханням розглянути поведінку почесного патріарха Філарета. Не всі зі мною погоджуються: говорять, що ми є самостійною церквою. Самостійні – зробіть самі! Не можете самі – звертайтесь до тих, хто може. Але не припустимо далі ганьбити новостворену церкву, яку 100 років прагнули український народ і духовенство", – наголосив Макарій.

Читайте головні новини Волині та України також на наших сторінках у Facebook