Рада призначила юриста Віктора Кичуна новим суддею Конституційного суду за квотою парламенту. Призначення підтримав 241 депутат, пише Уніан.

Читайте також: 400 тисяч і свиняча голова: як з-під державного нагляду зник арештований бандитський общак

Кичуна схвалили на посаду судді КСУ з другої спроби, торік відбулася перша.

Крім Кичуна, на цю посаду також претендували Ольга Боднар-Петровська (кандидат від "Батьківщини"), Юрій Павленко (від "Опозиційної платформи – За життя") і Руслан Сидорович (від "Голосу").

Вакантними у Конституційному судді залишаються дві суддівські посади.

Віктор Кичун – доцент кафедри конституційного права у Національному університеті ім. Ярослава Мудрого та, згідно з даними офіційної біографії, має також досвід роботи адвокатом.

Кичун був головою юридичного управління, а пізніше членом правління і директором з правових питань та роботи з проблемною заборгованістю "Банку Кредит Дніпро" (до 2015 року).

Має звання кандидата юридичних наук і понад 25 років досвіду роботи у сфері права.

27 жовтня Конституційний суд за поданням 47 народних депутатів ухвалив рішення, яким скасував статтю 366-1 Кримінального кодексу, що передбачає відповідальність за недостовірне декларування. Також КС визнав неконституційними положення законів про перевірку е-декларацій чиновників і скасував повноваження Національного агентства з питань запобігання корупції з перевірки декларацій та виявлення конфлікту інтересів.

25 листопада президент Володимир Зеленський звернувся до Венеціанської комісії з проханням оцінити конституційну ситуацію, викликану рішенням КСУ.

Венеціанська комісія розкритикувала зазначене рішення Конституційного суду і порадила зберегти систему електронного декларування чиновниками своїх активів. Венеціанська комісія підготувала для Верховної Ради шість пропозицій для вирішення кризи, зокрема, пропонувала передбачити гарантії захисту суддів від можливих зловживань з боку НАЗК.

Читайте також: Суддя з Волині, який закривав справи контрабандистів, отримав нове місце роботи

Також Венеціанська комісія підготувала 10 рекомендацій для внесення змін до закону про Конституційний суд України. Серед іншого, пропонувалося створити орган з відбору суддів за участі міжнародних експертів і представників громадянського суспільства.

15 грудня Верховна Рада ухвалила закон щодо відновлення повноважень НАЗК (№4470). Його направлено на підпис президенту.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook