В українському уряді готують до ухвалення низку змін у зайнятості громадян. Зокрема, йдеться про те, що у трудовій угоді буде прописуватися більше деталей, а також збільшиться період відпустки за власний рахунок удвічі. 

Читайте також: Стало відомо, коли українці можуть не платити за комуналку

Про це розповів міністр економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов в ефірі "Сніданку з 1+1".

Журналіст запитав про анонсовану реформу зайнятості в Україні.

"Багато з того, що сьогодні є (гнучкий робочий графік, дистанційна робота та робота з дому − ред.), насправді включає в себе дистанційну роботу та інше, але воно не є дозволеним. І це завжди привід для певних штрафів від органів. Тому частина реформи полягає в тому, щоб те, що відбувається де−факто, було закріплено на рівні нормативних документів", − заявив Милованов.

Міністр зазначив, що суть детінізації ринку праці полягає в тому, що можна не ховатися.

Також він розповів про те, що українським робітникам хочуть збільшити терміни відпустки за свій рахунок від 15 днів до 30. "Люди мають на це право, і ходять у подібні відпустки за необхідністю", − додав він.

Ведуча запитала, як уряд стежитиме за тим, щоб не звільняли людей з інвалідністю, вагітних жінок, пенсіонерів та осіб у декретній відпустці.

"Як сьогодні відбувається звільнення таких людей, насправді, вони є захищеними за українським законодавством, але відбуваються маніпуляції через реформування, реорганізацію чи зміну юридичної особи. Ми чітко пропишемо, щоб це було складніше робити, а в ідеалі неможливо", − відповів він.

За його словами, це будуть затверджені норми за якими роботодавець не зможе звільняти таких робітників.

Також Милованов розповів про паперові трудові договори: "Ми говоримо про письмовий трудовий договір. Він може бути в електронному вигляді, це може бути e−mail, але письмовість важлива в тому, щоб не було усної форми".

Читайте також: З новою пенсією, грішми та вибори: чого чекати українцям у грудні

По суті, йдеться про детальний письмовий трудовий договір, який укладається зі всіма подробицями. "Сьогодні законодавство дозволяє мати цей догорів в усній формі і людина є незахищеною", − пояснив він.

Тому такий трудовий договір з описом всіх деталей роботи, має стати обов'язковим.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook