Російська Федерація становить загрозу для безпеки всієї Європи. Відтак санкції, які були застосовані до Кремля через агресивну політику, не можуть бути скасовані.
Читайте також: ПАРЄ офіційно визнала окупацію Донбасу Росією
Про це заявили міністри закордонних справ НАТО під час саміту в Брюсселі, передає Польське радіо.
"Є загальне переконання, що Росія дестабілізує безпекову ситуацію в Європі, а також серед її сусідів", – сказав глава МЗС Польщі Яцек Чапутович.
Зазначається, що політики обговорили спроби отруєння колишнього російського агента Сєргія Скрипаля та його доньки на території Великої Британії, у яких підозрюються співробітники спецслужб Росії.
Під час зустрічі, міністр закордонних справ Польщі навів інші приклади агресивної поведінки Кремля.
Я звернув увагу на військові вишколи Росії на Балтійському морі, неподалік польських кордонів, на дії Росії в Сирії, а також – на проблеми із поверненням Москвою польській стороні уламків літака Ту-154М, який розбився 10 квітня 2010 року під Смоленськом, в цій катастрофі загинув президент Польщі та політична еліта. Машина перебуває на території Росії вісім років, і Москва не хоче її нам повернути,
– наголосив Чапутович.
Міністри закордоних справ країн-членів НАТО дійшли висновку, що Захід повинен продовжувати діалог з Росією. Проте вважають, що не слід скасовувати санкції проти Росії, які було застосовано після анексії Криму та агресії на Донбасі.
"Більшість голосів було за необхідність показати рішучу позицію союзників щодо Росії, і що тільки такого роду дії можуть принести результат", – наголосив глава польської дипломатії.
Водночас, Чапутович зауважив, що країни НАТО хочуть діяти у двох напрямах: з одного боку – санкції і вимоги дотримуватися умов функціонування в міжнародній спільноті, а з іншого – вести з Москвою переговори, якщо вона відповідатиме на очікування країн НАТО.
Зазначимо, у п'ятницю, 27 квітня, група євродепутатів закликала загострити політику санкції щодо Росії. Під листом до президентів Європейської ради, Європейської комісії, а також голови євросоюзної дипломатії підписалися сорок п’ять євродепутатів, серед них – десятеро поляків.
Читайте головні новини Волині та України також на наших сторінках у Facebook та Twitter
Коментарі
коментарів немає