Російська компанія "Газпром" наперед проплатила "Оператору ГТС України" за транспортування газу до Європи.
Читайте також: Ціни на газ, зарплати, податки для ФОПів та нові поштові тарифи: що змінюється з 1 січня 2020
"Попри те, що фізичні обсяги транзиту тимчасово знизилися до 35-45 млн м3 на добу, оператор ГТС отримує оплату в повному обсязі з розрахунку 178 млн м3 на добу. Гроші вже на рахунках "Оператора ГТС України", так як послуги надаються за принципом передоплати", – написав у Facebook гендиректор цієї державної компанії Сергій Макогон.
Раніше пресслужба ТОВ "Оператор ГТС України" повідомила, що від сьомої ранку 1 січня компанія здійснює транзит російського газу до країн Євросоюзу та Молдови в режимі 35-45 млн кубометрів на добу. Наголошується, що при цьому повністю оплачуються добові потужності на відповідних вхідних та вихідних точках із розрахунку заброньованого на 2020 рік обсягу 65 млрд кубометрів, пише ТСН.
"Це підтверджує очевидні переваги принципу "качай або плати", який раніше було впроваджено в українське енергетичне законодавство згідно з європейськими нормами. У зв’язку з невеликими обсягами транзиту від початку року українська газотранспортна система функціонує частково в реверсному режимі. Тобто споживачі у східних та південних регіонах України отримують газ з ПСГ газопроводом "Союз" в напрямку "захід-схід". Отже, попередні інвестиції в підготовку реверсної схеми роботи ГТС себе виправдали", – йдеться в повідомленні "Оператора ГТС України".
Читайте також: З 1 січня в Україні почали діяти нові ціни на газ для населення: гарантована і ринкова
Нагадаємо, 30 грудня у результаті тристоронніх переговорів Україна-Росія-Європейський Союз сторони підписали новий контракт про транзит газу. Угоду укладено на 5 років з можливістю пролонгації ще на 10 років на аналогічних умовах. За підрахунками виконавчого директора "Нафтогазу" Юрія Вітренка, доходи від транзиту газу, які Україна отримає протягом наступних 5 років, складуть 7,2 мільярда доларів.
У рамках пакетної угоди Росія погодилась виплатити Україні майже 3 мільярди доларів грошима за рішенням Стокгольмського арбітражу. Водночас, українська сторона відмовилась від інших судових позовів та претензій до "Газпрому". Однак, це не стосується позову щодо втрачених активів "Нафтогазу" в анексованому Криму та на шельфі Чорного моря.
Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook
Коментарі
коментарів немає