У Маріуполі Донецької області загинув відпущений судом під домашній арешт бойовик "ДНР".

Читайте також: Ліквідували ще одного з ватажків ДНР

За інформацією джерел OBOZREVATEL, НП сталася в понеділок, 16 вересня в Лівобережному районі на вул. Воїнів−Визволителів. Нібито Джумаєву подзвонили в двері, а коли він відкрив − розстріляли в упор. Це сталося близько 11:30 −11:50 в багатоповерхівці, де жив бойовик.

На тілі чоловіка вогнепальні поранення. Джумаєв помер ще до приїзду швидкої допомоги.

Роман Джумаєв − уродженець Маріуполя, у минулому програміст. Деякий час працював у Києві, а у 2014−му приїхав до Донецька і влився до лав терористів. Штурмував донецький аеропорт і Дебальцеве.

Влітку 2015 року через Росію виїхав до Білорусі, де отримав дозвіл на роботу (нібито був менеджером із продажу) і прожив там майже рік. На той час він перебував у розшуку МВС і СБУ. У білоруських правоохоронців претензій до терориста не було. Про Джумаєва у березні 2016−го писав і директор "Миротворця" Роман Зайцев.

У вересні 2016−го Джумаєв переїхав до Росії. Поскаржився журналістам: "Так, довелося переїхати до Москви, оскільки у Білорусі я зустрів дуже негативну реакцію оточення".

У вересні 2017 року потрапив до рук українських силовиків у Мар'їнському районі Донецької області при спробі переходу з окупованої території. Джумаєв заявив, що хотів відвідати родичів.

Пресцентр СБУ тоді повідомив, що "житель Маріуполя у червні 2014 року добровільно приєднався до так званої "інтернаціональної бригади "П'ятнашка". Оперативники спецслужби задокументували, що бойовик зокрема брав участь у штурмі Донецького міжнародного аеропорту і у лютому 2015 року – у захопленні Дебальцевого".

Йшлося саме про Джумаєва, хоча силовики згідно із законом і не назвали його прізвища.

Читайте також: З'явилося нове відео ліквідації Захарченка

З січня 2018 року справу розглядав Мар'їнський районний суд Донецької області (м. Курахове), суддя Медведський.

Джумаєва звинувачували у скоєнні кримінального злочину, передбаченого ч.1 ст.258−3 КК України. Йому загрожувало від 8 до 15 років позбавлення волі (з конфіскацією або без).

4 січня 2018 року Джумаєву було обрано запобіжний захід − утримання під вартою. 6 березня був продовжений термін обмеження свободи. А ось 3 травня розгорівся скандал: підсудний був звільнений з−під варти в залі суду і йому було обрано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту. Шість разів судді і адвокат не з'являлися на засідання і Джумаєв опинився на волі.

11 грудня у Романа Джумаєва вилучили незаконний кіоск. На полігоні, куди доставили МАФ, стався конфлікт, в ході якого Джумаєв розпилив з балончика сльозогінний газ в майора поліції і ветерана АТО.

5 серпня Жовтневий суд Маріуполя відпустив 28−річного Романа Джумаева під цілодобовий домашній арешт − до 3 жовтня 2019 року включно.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook