Щоб зменшити кількість цукру та солі в своєму раціоні для зміцнення здоров'я, потрібно уважніше перевіряти інгредієнти, зазначені на упаковці, і пробувати нові смаки.
Читайте також: Як правильно виходити з посту: поради дієтолога
Таку пораду дала американський дієтолог, доктор Даррен Лонг Гіллеспі, пояснивши, що мозок людини ще з давніх часів особливо любить ці продукти, передає Обозреватель з посиланням на CNN.
"Для наших предків – печерних людей – вони були необхідні для виживання. Але в ті далекі часи такі продукти були рідкістю і людям не потрібно було багато сили волі, щоб обмежувати себе у шкідливій їжі", – розповіла Гіллеспі.
Пристрасть до солодкого
Вона уточнила, що частина мозку, яка регулює силу волі, еволюційно молодше і часто перекривається примітивними бажаннями. "Обдурити" природу все ж можна. Для цього потрібно максимально скоротити вживання прихованого цукру.
Прихований цукор на упаковках
За словами дієтолога, ця добавка міститься в 74% магазинних продуктів. Прихований цукор і сіль можна знайти в соку, напівфабрикатах, соусах, ковбасі та ін. Його додають для насиченого смаку, але виробник не завжди буває чесним з покупцем.
Щоб знайти добавку, потрібно уважно читати етикетки. Небезпека ховається в перших п'ятьох інгредієнтах. Часто виробник вказує на упаковці "кукурудзяний сироп" або "рисовий сироп".
За словами дієтолога, людина набуває підвищеної чутливості, зменшивши кількість прихованого цукру. В результаті буде потрібно набагато менше солодкого.
Нові смаки
Фахівці радять спробувати нові смаки: кислі, гіркі та умами (смак високобілкових речовин, що виділяється в самостійний: найчастіше, це приправи). Вони мають більш низький поріг ситості, а це означає, що більш насичені без солі і цукру.
Читайте також: Як вберегти себе від алергії: поради фахівців
Наприклад, можна заправити м'ясо або овочі замість солі ароматами умами (мариновані овочі, гриби, сік лайма, соєвий соус з низьким вмістом натрію і тверді витримані сири, такі як пармезан) для насиченого смаку. Або використовувати натуральні приправи. Згодом тяга до солоного почне падати.
Контролювати розмір порції
Зменшити кількість цукру і солі в раціоні можна, скоротивши обсяги споживання. Наприклад, можна замінити більшу пачку печива, на маленьку. Коли людям дають кілька невеликих батончиків в індивідуальній упаковці, вони з'їдають значно менше, ніж якби давали таку ж кількість у великій упаковці.
Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook
Коментарі
Олександр
21.05.2019 17:40:16
В країнах світу вже давно винайшли спосіб вирішення цієї проблеми. При приготуванні їжі використовують сіль зі зменшеним вмістом натрію з добавкою калію. Таким чином вирішуються декілька проблем, а саме - нормалізується вживання натрію, зменшується дефіцит калію в харчуванні, а також понижується поріг смакової чутливості до натрієвої солі, і людина перестає пересолювати їжу. При цьому їжа залишається такою ж на смак солоною . Особливо така сіль буде корисною для людей з підвищеним артеріальним тиском. Адже натрій притягує воду та збільшує кількість позаклітинної рідини, яка тисне на стінки судин. Тому лікаріі ірекомендують гіпертонікам зменшити вживання натрію та збільшити вживання калію. В Україні вже давно виробляється така сіль під торговою маркою SOLENA, яка містить 30% калію замість натрію. В лінійці солей SOLENA також є сіль для людей з цукровим діабетом.