Сільські території, які входять до складу Луцької міської територіальної громади, можуть поборотися за пів мільйона гривень на реалізацію власних ідей.

Читайте також: В Україні змінили правила нарахувань субсидій: хто втратить допомогу

Про це стало відомо 28 квітня під час пленарного засідання 10-ї сесії Луцької міської ради, повідомляє ІА Волинські Новини.

На розгляд сесії винесли питання Про затвердження Положення про Бюджет участі сільських територій Луцької міської територіальної громади.

Як наголосив міський голова Ігор Поліщук, цей проєкт рішення – на часі.

«Він потрібен, оскільки досвід проведення голосування щодо Бюджету участі або Громадського бюджету в місті Луцьку в попередні роки показує, яка конкуренція розгортається і яка боротьба триває за право залучити ці кошти. Зрозуміло, що навчальні заклади, двори в Луцьку, багатоквартирні будинки об’єднують тисячі людей, тому сільським територіям буде важко з ними конкурувати. Очевидно, що вони не зможуть залучити кошти з Бюджету участі в тих межах і правилах, які сьогодні існують. Для того, щоб дати можливість мешканцям приєднаних громад також узяти участь у цьому конкурсі, реалізувати власні ідеї на території своїх населених пунктів, доцільно затвердити окремий Бюджет участі для сільських територій», – сказав він.

Згідно з проєктом рішення, Бюджет участі сільських територій поширюється на наступні населені пункти Луцької міської територіальної громади: села Прилуцьке, Дачне, Жабка, Сапогове, Жидичин, Клепачів, Кульчин, Липляни, Небіжка, Озерце, Забороль, Антонівка, Великий Омеляник, Всеволодівка, Олександрівка, Одеради, Городок, Сьомаки, Шепель, Заболотці, Охотин, Княгининок, Буків, Брище, Зміїнець, Милушин, Милуші, Моташівка, Сирники, Тарасове, Боголюби, Богушівка, Озденіж, Іванчиці, селище Рокині.

Загальний обсяг Бюджету участі сільських територій становить 500 тисяч гривень. Максимальна вартість реалізації одного проєкту – 100 тисяч гривень.

Подавати проєкти можуть усі дієздатні фізичні особи, зареєстровані на території перерахованих населених пунктів, яким виповнилося 16 років.

Свої проєкти вони можуть подавати на конкурс із 1 до 31 жовтня. Голосування триватиме з 1 до 10 грудня. А 11-15 грудня буде визначено переможців.

Відзначимо, що Бюджет участі або Громадський бюджет – це інструмент, за допомогою якого можна реалізувати свою ідею для покращення життєдіяльності населених пунктів Луцької міської територіальної громади.

У рамках конкурсу кожен мешканець громади може подавати ініціативний проєкт розвитку, спрямований на вирішення пріоритетних проблем на території населених пунктів Луцької міської територіальної громади.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook