Шахраї в соцмережах і месенджерах розсилають фальшиві повідомлення від імені родичів і друзів. Таким чином аферисти виманюють у довірливих українців гроші.
Читайте також: На Волині жінка ошукала близько 200 людей, продаючи одяг через інтернет
Про це повідомляє Сегодня.
Аккаунт Олени Вертинською в Skype зламали невідомі і від її імені просили кращих друзів перевести дві тисячі гривень.
«Їду ввечері з роботи, і мені починають дзвонити мої друзі. Кажуть, що до них з мого особистого Skype приходять повідомлення», – розповідає Олена.
Коли жінка прочитала повідомлення, то не повірила своїм очам: листування копіювала її стиль спілкування, смайлики і навіть знаки пунктуації.
На виверти аферистів попався один Олени Сергій. Коли він прочитав повідомлення з проханням перевести майже три тисячі гривень – взявся допомагати.
«Вона мені пише, що не проходять гроші і просить у мене логін і пароль від мого онлайн-банкінгу. Добре, логін і пароль тримай, а потім розберу», – згадує Сергій.
Але коли з рахунку почали зникати гроші, чоловік зрозумів, що його обдурили. Але повертати переклади було вже пізно. Вдалося лише заблокувати картку.
Перед тим як зламати сторінку, аферист збирає інформацію про жертву і її оточенні, щоб знати, хто може без зайвих питань перевести кошти. Це займає мінімум часу, говорить глава Інтернет-асоціації Олександр Федієнко – ми самі в соцмережах викладаємо фото і дані про близьких і друзів.
«Домовтеся з близькими друзями, родичами, дітьми, що в разі критичних ситуацій ви будете писати повідомлення, але вставляти в кінці кому або замість коми ставити крапку», – радить Федієнко.
Щоб убезпечити свою сторінку від зломщиків, Федієнко радить придумати складний пароль і прив’язати аккаунт до номера мобільного телефону.
Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook
Коментарі
коментарів немає