Законопроект передбачає, що виробники упаковки будуть самостійно утилізувати лише певний відсоток тих відходів, які підлягають вторинній переробці. За утилізацію всіх інших відходів повинен буде заплатити споживач
У парламенті зареєстрований проект закону № 4028 "Про упаковку та відходи упаковки", передає Корупція.Інфо.
Експерти в сфері ЖКГ вважають, що з запуском сміттєпереробної галузі подібна ініціатива потягне за собою подорожчання комунальних платежів в середньому на 200 грн з людини в місяць.
Як заявляла раніше автор законопроекту Олена Бабак, "бізнесу потрібно продати свою продукцію кінцевому споживачеві, відповідно він буде шукати оптимальні і дешеві шляхи забезпечення утилізації відходів упаковки".
Позицію виробників упаковки підтримують і інші автори законопроекту, серед яких: Анатолій Матвієнко, Тетяна Острикова, Олег Кришин, Остап Єднак і Борислав Розенблат.
У той же час у парламенті заспокоюють, кажучи, що проект закону навряд чи буде підтриманий у залі. Як альтернатива йому пропонується комплексне вирішення проблеми сміття – пакет законопроектів про переробку відходів: № 4835-д, 4836, 4837, 6602.
Цей пакет законопроектів передбачає запуск комплексної системи поводження з відходами, створення нової галузі переробки відходів, будівництво сучасних переробних заводів, очищення країни від звалищ, впровадження сортування відходів, стимулювання еко-дизайну упаковки і товарів.
Але головне, як говорить один з авторів пакету законопроектів народний депутат Дмитро Білоцерковець, комплексна система поводження з відходами не передбачає фіксованого комунального платежу за переробку сміття.
Споживач буде платити тільки за те, що купує. У вартості товарів – це складе в середньому не більше 10 копійок на одиницю товару.
"
Коментарі
коментарів немає