Різні профілактичні заходи під час пандемії звели до мінімуму захворюваність на грип, проте інші численні ГРВІ нікуди не поділися. Нове дослідження показало, що носити маску варто в тому числі для того, щоб не підхопити сезонний вірус, який в поєднанні з коронавірусів має серйозну смертельну загрозу.
Читайте також: Лікар-імунолог пояснив, як українці захистяться від COVID-19
Про це пише PLoS ONE.
У вересні минулого року з'явилися дані про те, що у людей, які одночасно переносять грип та COVID-19 ризик смертності вдвічі вищий в порівнянні з пацієнтами, які заражені тільки коронавірусом.
Однак у фахівців були дуже мізерні дані про те, яку загрозу несе коінфекція – поєднане зараження однієї клітини різними видами патогенів, яке згодом може привести до суперінфекції, здатної призвести до появи резистентних штамів вірусів, які погано піддаються лікуванню.
Які інфекції найчастіше виникають з коронавірусом
Щоб дізнатися більше, вчені з Університету Вісконсіна (University of Wisconsin) провели огляд 118 досліджень, проведених до лютого 2021 року. Результати показали, що майже кожен п'ятий (19%) осіб з підтвердженим COVID-19 також переносить вторинні інфекції в дихальних шляхах. З них 10% становлять віруси, 8% – бактерії та 4% – грибки.
Читайте також: Вчені знайшли простий спосіб побороти постковідний синдром
Які ризики для хворого
Коінфекція і суперінфекція більш ніж в 3 рази збільшує ймовірність смерті у пацієнтів з COVID-19.
Потреба в штучної вентиляції легенів у хворих з коінфекцією на 45% вища, ніж у пацієнтів з суперінфекціями.
Наявність інших патогенів також пов'язані зі значним збільшенням терміну госпіталізації з COVID-19.
Наші результати підтверджують необхідність діагностичного тестування для виявлення і лікування супутніх респіраторних інфекцій у пацієнтів з SARS-CoV-2,
– зазначили вчені.
Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook
Коментарі
коментарів немає